Adana Stadı inşaatı ne durumda?

Adana Stadı inşaatı son durum detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Adana Stadı inşaatı ne durumda?

Adana Stadı hafriyat çalışmaları geçtiğimiz Mayıs ayında başlamış olup, çalışmaları hızla devam ediyor. TOKİ tarafından proje çalışmalarına geçen yıl başlanan 33 bin kişilik Adana Stadı 9 loca, 22 farklı noktadan taraftar girişi bulunuyor. Çarkıpare Mahallesi'nde yapımı süren yerleşkesi 102 dönüm, inşaat alanı ise 80 dönüm olan stat 764 açık, 371 kapalı otopark kapasitesine sahip. İki bodrum, üstüne 3 kat olarak inşa edilecek. Tribünlerin üstü çelik konstrüksiyon çatıyla kapatılacak. Stat yerleşkesi içine 870 fidan dikilecek.

Haziran 2016'da bitmesi planlanan Adana Stadı inşaatında işçiler günde çift vardiya çalışılıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi Adana Stadı inşaatı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
Bu mevki Adana'nın en güzel yerlerinden biri. Stat, herhangi bir ulaşım sıkıntısına neden olmayacak. Binden fazla otoparkı var, giriş çıkışları gayet muntazam hiç kimseye sorun yaratmayacak. UEFA kriterlerinde bir tesis olacak. Bu da Adana ve ülkemizin bir kazancı olacak. Önümüzdeki günlerde bir temel atma töreni olur. İnşallah 2016-2017 sezonuna yetişmiş olacak.