Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatları

Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatları oldukça uygun olup, bölgeye yakın oturanlar tarafından tercih ediliyor

Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatları

Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatlarına değinmeden önce bölge hakkında bilgiler paylaşalım. Adana Türkiye’nin büyük illerinden biri. Akdeniz'den 30 km içeride Seyhan Nehri'nin üzerinde bulunan Adana; Karataş ve Yumurtalık(Ayas) ismi ile iki adet sahil ilçesini barındırıyor.

Adana kuzeyinde Kayseri, doğusunda Osmaniye, kuzeydoğusunda Kahramanmaraş güneydoğusunda Hatay, kuzeybatısında Niğde ve batısında Mersin illeri ve güneyinde Akdeniz ile çevrilidir.

Adana Yumurtalık bir ilçe olup, eski adı Ayas’tır. 1959 yılına kadar Ceyhan'a bağlı bir bölge olan Adana Yumurtalık, 501 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Yumurtalık Adana merkezine 80 km, komşu Ceyhan'a 30 km mesafededir.

Adana Yumurtalık ilçesinde Ayas Sur ve Kalesi (ASUR), Süleyman Kulesi, Markopolo İskelesi ve Kız (Atlas) Kalesi vardır. Bir sahil ilçesi olan Yumurtalık'ta nüfus yaz aylarında 40–50 bin civarına yükselmektedir.

Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatları
Akdeniz'den 30 km içeride Seyhan Nehri'nin üzerinde bulunan Yumurtalık, bir tatil merkezidir. Adana Yumurtalık tatil merkezi, bölgeye yakın konumda yaşayanların tercih ettiği tatil beldeleri arasında yer alır.

Genelde Adana, Ceyhan, Gaziantep, Kahramanmaraş gibi çevre illerden gelen tatilcilerle nüfusu artan Adana Yumurtalık tatil merkezine gitmek isteyenler önce deniz ve havuz daha sonrada köyleri gezebilirler.

Adana Yumurtalık tatil merkezi ve fiyatları için öncelikle bir araştırma yapmamız gerekiyor. Adana Yumurtalık tatil merkezi olarak pansiyonlar, belediye tesisi, oteller kullanılabilir. Ya da Adana Yumurtalık bölgesinde sezonluk ev kiralayabilirsiniz. Adana Yumurtalık tatil yeri fiyatları ise ortalama 100 TL’den başlamaktadır.

Adana Yumurtalık nasıl gidilir?
Ceyhan'a 30 km, Adana'ya 80 km uzaklıkta olan Yumurtalık;

Ankara Yumurtalık arası yaklaşık 558 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat kadar sürmektedir.

İstanbul Yumurtalık arası yaklaşık 1009 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 15 dakika kadar sürmektedir.