Adana'da Bayramda Belediye Otobüsleri ve Metro ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı'nda belediye otobüsleri ve metronun ücretsiz olacağını açıkladı.

Adana'da Bayramda Belediye Otobüsleri ve Metro ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı'nda belediye otobüsleri ve metronun ücretsiz olacağını açıkladı.  Arife günü ve bayramın 1. günü belediye otobüsleri mezarlıklara ücretsiz seferler yapacak. Vatandaşlar ise talep ve şikayetlerini Alo 153 hattına iletebilecek. 

Tüm önlemler alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için gerekli tüm önlemleri aldı. ASKİ Genel Müdürlüğü kanalizasyon ve içme suyu ekipleri, bayram boyunca Adanalıların acil ihtiyaçlarını karşılayacak. Zabıta Daire Başkanlığı ise kent için ulaşımda düzeni sağlamak için Ulaşım Trafik ekipleri ile durak ve hatlarda gerekli kontrolleri yapacak.

Mezarlıklara ücretsiz seferler

Arife günü ve bayramın birinci günü Buruk, Kabasakal, Asri, Küçükoba ve Akkapı mezarlıklarına ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Eski vilayetten mezarlıklara gerçekleşecek olan ring seferler 07.30'dan başlayacak ve akşam 17.30'a kadar devam edecek. Ziyaretlerin rahat yapılabilmesi için ise mezarlıklarda asfalt çalışması, bakım ve temizlik çalışması da yapıldı.