Adanuspark’ta minik çiftçiler iş başında

Ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını aralayan Çukurova Gayrimenkul’un Adanuspark’ın da hobi bahçesinde miniklere özel Organik Tarım Günü düzenlendi

Adanuspark’ta minik çiftçiler iş başında

27 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını aralayan Çukurova Gayrimenkul’un Adanuspark projesinde minik çiftçiler bu ara hummalı bir çalışma içerisinde. Adanuspark’ın hobi bahçesinde miniklere özel Organik Tarım Günü düzenlendi. Çocuklar domates, biber, patlıcan, çilek, salatalık gibi birçok meyve ve sebze meyve ektiler. Ardından ektikleri ürünleri büyük bir özenle yetiştirerek bu ürünlerin nasıl büyüdüğünü ve nasıl toplanması gerektiğini öğrendiler. Toprak, ekim, dikim, hasat, organik tarım ve organik gübre gibi pek çok konuda bilgi sahibi olan Adanuspark’ın minik sakinleri ilk organik ürünlerinin hasadını aldı. Dileyen Adanusparklılar ise bu ürünleri satın aldı. Şimdi çocuklar elde ettikleri kazançla yeni ürünler alma ve yetiştirme telaşında.

Adanuspark sakinleri, aktivitenin devamına destek oluyorlar
Adanuspark’ta çocuklar için hem eğlenceli ve doğal hem de eğitici bir aktivite planlayarak Organik Tarım Günleri’ni hayata geçirdiklerini belirten Çukurova Gayrimenkul Satış Müdürü Nuray Yıldız, bu aktivitenin çocuklar kadar büyükleri de mutlu ettiğini söyledi. Miniklerin hem toprak ile tanışmalarını hem de motor kaslarını geliştirmelerini sağlayan Organik Tarım Günleri aynı zamanda sorumluluk duygularının gelişmesine de katkı sağlıyor. Çocuklarının bilgisayar oyunları oynamak yerine açık havada, doğal bir ortamda akranlarıyla sosyalleşerek katıldıkları Organik Tarım Günleri’nden hayli memnun olan Adanuspark sakinleri yetişen organik ürünleri satın alarak aktivitenin devamına destek oluyorlar.

Adanuspark hakkında detaylı bilgi için: www.adanuspark.com