Adapazarı İstanbul tren seferleri başlıyor! Fiyatları için tıklayın

Yüksek Hızlı Tren çalışmaları nedeniyle ara verilen Adapazarı İstanbul tren seferleri yeniden başlıyor. Peki Adapazarı İstanbul tren seferleri ne zaman başlayacak, fiyatları ne olacak?

Adapazarı İstanbul tren seferleri başlıyor! Fiyatları için tıklayın

Adapazarı İstanbul tren seferleri yeniden başlıyor. Seferlere Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının yapımı sebebiyle Şubat 2012'de ara verilmişti. Adapazarı-İstanbul tren seferleri, 31 Aralık'ta test sürüşlerine, 05 Ocak'ta da ticari seferlerine başlayacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel (TCDD) Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ada Ekspresi adıyla, Arifiye-Pendik arasında TVS 2000 tipi klimalı vagonlarla hizmet verecek olan trenler ilk etapta 4 gidiş 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapacak. Adapazarı'nda ikamet eden yolcular seyahatlerini Adapazarı-Arifiye arasında ADARAY ile Arifiye-Pendik arasında Ada Ekspresi trenleriyle gerçekleştirecek. Ada Ekspresi ilk etapta Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik istasyonlarında hizmet verecek, 2015 yılı ortasında Körfez, Derince, Büyükderbent, 2016 yılı içerisinde ise Diliskelesi, Tavşancıl, Hereke, Kırkikievler ve Köseköy istasyonlarında duracak.

Adapazarı İstanbul tren fiyatları
Adapazarı-Pendik arasında çocuk ve 65 yaş üzeri yolcular 8 lira, genç, öğretmen, 60 yaş üzeri ve gidiş-dönüş bileti alanlar 13 liraya, indirime tabi olmayan yolcular ise 16 liraya seyahat edecek.