Adı uzun kendi özel proje

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesi 12 Aralık 2012’de kapılarını sakinlerine açtı

Adı uzun kendi özel proje

12 Aralık 2012 / emlakwebtv
Geçmiş yüzyıllarda sultanların ve paşaların oturduğu bir semt olan Maçka, günümüzde lüks restoranları, kafeleri, tasarımcı butikleri ve sanat galerileri ile hala merkezi konumu ve işlevselliğini koruyor. Yaşam ve mimari kalitesi yüksek, bulunduğu lokasyonlara görsel ve işlevsel olarak değer katacak projeleri hayata geçirmeyi amaç edinen Astaş Holding / Bemes Yapı, tasarımı, özellikleri ve hizmetleri ile bölgenin simgesi olma yolunda ki “Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski” projesini sunmanın gururunu yaşıyor.

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, “Grubumuzun İstanbul’daki yatırımlarından Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesinin resmi açılışını söz verdiğimiz gibi, 2012 yılında gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi bu projemizde de en iyilerle çalıştık. Armani / Casa ve Kempinski  ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle Maçka’ya değer katacak bir tasarım oluşturduk. Lüks yaşam konusunda yüksek beklentilere sahip kişilere dünyaca ünlü özel Kempinski servislerini sunmanın yanı sıra Maçka sakinlerine de yeni bir yaşam alanı kazandırdık. Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski gerek restoran ve kafeleri, gerekse dış mekanları ile yeni bir yaşam merkezi ve çekim alanı olacak” dedi.

Toplam 7 bin 300 metrekare arsa üzerinde üç bloktan oluşan Maçka Residences’ta, büyüklüğü 135 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen, 1+1, 2+1 ve 3+1 ve penthouse’lardan oluşan teras veya balkonlu on farklı tipte 170 rezidans bulunuyor. Maçka Residences, Adalar, Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın manzarasını ise panaromik camları ile rezidans dairelerinin içine dahil ediyor.

Proje, Giorgio Armani’nin sofistike dünyasını İstanbul’a tanıtıyor. Armani / Casa iç tasarım stüdyosu tarafından karakterize edilen iç tasarıma sahip rezidanslar, modern yaşam için sofistike fırsatlar sunuyor. Armani / Casa’nın tasarım estetiği ve detaylara verilen özen Maçka Residences sakinlerine özgün bir ortam yaratıyor. Rezidans sahipleri, İtalyan orijinli  malzemeler ve aksesuarlar ile oluşturulmuş üç farklı tasarım stili arasından kendi kişisel seçimlerini yaptılar. Maçka Residences’da tüm mutfaklar, ankastre Armani / DADA ile donatıldı.

Maçka Residences’ın sunduğu imkanlar arasında açık ve kapalı havuzları, tam gün güneş ışığı alan özel tasarımlı güneşlenme terasları ile dinlenme ve rahatlama alanı olarak hizmet veren  Jatomi Collection Fitness ve Spa Merkezi bulunuyor.

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’nin dış cephesi Mixity (Londra), mimari projesi ise Sinan Kafadar - Metex Design Group (İstanbul) tarafından tasarlandı.

Her odasında ayrı bir banyo bulunan rezidanslarda ses ve ısı yalıtımı özel olarak tasarlanırken, sakinlerin konforu düşünülerek her bir rezidansın büyüklüğüne bağlı olarak özel otopark yeri ve depo alanı sunuluyor.

Akllı bina kavramını bir adım öteye taşıyan Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’de her bir rezidans sakini, Kempinski tarafından sunulan hizmetlere dijital erişimin yanı sıra, özel iPad sistemiyle havalandırma, ışıklandırma ve klima gibi tüm otomatik sistemleri kişisel olarak kontrol edebiliyor.

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski henüz inşaat aşamasındayken International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülü) jürisi tarafından çok üniteli rezidans kategorisinde Avrupa’nın En İyi Mimari projeleri arasında gösterildi.