Adım İstanbul’da resmi satışlar başladı

Emlak Konut GYO güvencesiyle İnteya, İntes ve EYG Grup ortaklığında hayata geçirilen Adım İstanbul projesi resmen satışta. Projede ev fiyatları 406 bin liradan başlıyor

Adım İstanbul’da resmi satışlar başladı

Başakşehir’de inşa edilen Adım İstanbul, 615 konuttan oluşuyor. 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçeneklerinin yer aldığı projede fiyatlar ise 406 bin liradan başlıyor. Adım İstanbul alıcılarına iki farklı ödeme seçeneği de sunuluyor. Birinci seçenekte, yüzde 25’i peşin kalanı banka kredisi, ikinci seçenekte ise yüzde 50 peşin kalanı 24 ay vade farksız taksitlendirilebiliyor.

Kayaşehir’in İstanbul’un gelişen semtleri arasında önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken EYG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, ” Kayaşehir’de 88 bin konut ve 300 bin nüfus var. Konut stoğu yüzde yüz artmak zorunda. Başakşehir’in merkezi Kayaşehir’e doğru kayıyor. Kayaşehir’in merkezide Adım İstanbul olsun istedik” dedi.  

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise Kayaşehir’de Emlak Konut olarak 12 bin 500 bağımsız bölüm geliştirdiklerini söyledi. Kurum, “Adım İstanbul projesi de bu 12 bin bağımsız bölümün içinde. Bu projemiz iki etaptan oluşuyor. Birinci etabı Evvel İstanbul, ikinci etabı ise Adım İstanbul. İnteya İntes ve EYG ortaklığı bize bu proje için 726 milyon lira gelir ve 188 milyon lira idare payı taahhüt ettiler. Ben bu rakamları da aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ticari birimler ihaleyle satılacak  

Adım İstanbul projesinde konutların yanı sıra 120 adet ticari birim yer alıyor. Adım İstanbul ticari birimlerinin 2016 yılında Emlak Konut GYO tarafından ihaleyle satışa çıkması planlanıyor. Adım İstanbul projesinin sosyal olanakları arasında; fitness merkezi, yüzme havuzu, hamam, sauna, cafe, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor.