Adnan Polat'ın uçağı pistten çıktı

Polat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İş adamı Adnan Polat'ın içinde bulunduğu özel jet, inişten sonra pistten çıktı. Olay sırasında yaralanan olmadı

Adnan Polat'ın uçağı pistten çıktı

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat'ı taşıyan özel uçak Atatürk Havalimanı'na iniş yaptığı sırada, yoğun kar yağışından etkilenerek pist dışına çıktı.  Bodrum Havalimanı'ndan hareketle saat 13.30 sıralarında, Atatürk Havalimanı'na iniş yapan TC-AHE tescilli Cessna Citation 550 tipi özel jet, başarılı inişin hemen ardından pist dışına çıktı. Olay pilotların, pistin sonunda Genel Havacılık Apronu'na dönmeleri sırasında meydana geldi.

Yaralanan olmadı
Uçakta bulunan iki yolcu, iki polit ve bir kabin memurunun durumlarının iyi olduğu belirlendi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adnan Polat, uçağın inişin ardından pisti terk ederek kaydığını ve karla kaplı toprak alandı durduğunu söyledi. Polat, olayla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti. 

Adnan Polat kimdir?
23 Şubat 1953 yılında Erzurum'da doğan ve 1976 yılında ABD New York Long Island Üniversitesi İŞ İdaresi Bölümü'nden mezun olan Adnan Polat, aynı yıl Polat Holding'e bağlı Polat İnşaat Anonim Şirketi'nde iş hayatına başladı. 1981 yılından itibaren de Polat Holding yönetimine dahil olan Polat, bu süre içerisinde Polat Holding Sanayi Grubu'nun uluslararası düzeyde güç kazanmasını sağlayan hamleleri yönetti.

 

Adnan Polat'ın uçağı pistten çıktı

 

1992-1996 yılları arasında 4 yıl süre ile Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı'nı üstlenen Polat, 2008 yılında Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. Başkanı seçildi. Polat 7 Mart 2010 tarihindeki seçimlerde de 5.234 oy ile yeniden başkan seçildi. 

İtalya Cumhurbaşkanı tarafından topluma ve cemiyete hizmet eden isimlere verilen İtalya Devlet Nişanı'na sahip olan Adnan Polat, 1999 yılından CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı, 2001 yılında ise Seramik Kaplama Mazlemeleri Üreticileri birliği görevini yürüttü. Polat, 2002 yılında da Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı seçidi.