Adrasan imara mı açılacak?

Antalya’nın Kumluca beldesinde 125 hektar orman alanının kül olduğu Adrasan’da incelemelerde bulunan Vali Sebahattin Öztürk’ten yanan bölgenin imara açılacağı iddialarına yanıt geldi

Adrasan imara mı açılacak?

2 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Antalya Kumluca’da yer alan turizm beldesi Adrasan’da 28 Haziran’da çıkan orman yangınının ardından Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, bölgede incelemelerde bulundu. Helikopterle Adrasan’a gelen Vali Öztürk, önce helikopterle yanan orman alanı üzerinde tur attı, ardından karadan yangının ilk başladığı noktaya gitti.

Yangında 4 otel ve bir pansiyon tipi turizm tesisinin büyük zarar gördüğünü söyleyen Vali Sebahattin Öztürk, şöyle konuştu:  “Yangının büyük bir alanda etkili oldu. Daha beter olma ihtimali vardı. Ancak Milli Park’a sıçramamış. Bölge orman yangınları açısından riskli bir alan. Burada yangın bundan sonra da çıkabilir. Bunu hızlı önlemenin yolarını arıyoruz. Bu kadar yoğun nüfusun olduğu yerlerde riskleri sıfırlamak mümkün olmuyor. Yangına piknikçilerin neden olduğunu tahmin ediyoruz. Yerin müsait oluşu buna işaret ediyor. Fakat başka sebepler de olabilir. Elimizde bu konuyu yüzde 100 doğrulayacak bir bilgi yok."

Yanan 125 hektar orman alanının kısa sürede ağaçlandırılacağını vurgulayan Vali Öztürk, bu bölgenin imara açılacağı iddialarını ise kesin bir dille reddetti. Öztürk, "Yanan yerlerde yeni tesis, böyle bir şey olması söz konusu değil. Bunu kesin bir dille söylüyorum. Böyle bir şey olamaz. Orman arazisinde ne beton, ne ahşap hiçbir şey olamaz" dedi.