Ağaoğlu: ‘Alarko için suç duyurusu yaptık’

Ali Ağaoğlu, üçte ikisini satın aldığı, Alarko binasının da bulunduğu arazide, kaçak yapı yaptığı iddiasıyla Alarko hakkında suç duyurusunda bulundu

Ağaoğlu: ‘Alarko için suç duyurusu yaptık’

22 Aralık 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, son günlerin tartışmalı konularından Ortaköy’deki içinde Alarko binasının da ter aldığı arazi ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi. 22 Aralık 2012’de Uludağ My Mountain Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ortaköy’de içinde Alarko binasının bulunduğu arazinin üçte ikisinin kendisine ait olduğunu, üçte birinin de Alarko’nun olduğunu kaydetti. Ali Ağaoğlu, arazinin 3 kardeşe ait olduğunu, Alarko’nun araziyi satın aldığı kişi hakkında diğer kardeşler tarafından akli baliğ olmadığı gerekçesiyle dava açıldığını, mahkemenin sürdüğü bilgisini verdi. Arsanın üçte bir hissesinin Alarko tarafından düşük fiyata satın alındığını öne süren Ali Ağaoğlu, Alarko’nun üçte iki içinde arsa sahipleriyle görüştüğünü ancak anlaşamadığını, kendisinin değerini vererek arsanın üçte ikisini satın aldığını kaydetti.

‘Alarko hakkında kaçak yapı yaptığı için suç duyurusunda bulunduk’
Ali Ağaoğlu, arazinin içindeki Alarko binası ve diğer binaların Kültürel Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescilli yapılar olduğunu belirterek, mevcut yapılar dışında Alarko tarafından kaçak binalar yapıldığını ve bunların yıkılması için başvuruda ve suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Ali Ağaoğlu konuyla ilgili şöyle konuştu: “İçinde Alarko binasının da bulunduğu arazi, hem sit alanı hem de Kültürel Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescilli yapılardan oluşuyor. Bu arazi içinde tescilli yapıların yanında kaçak yapıların yapıldığını tesit ettik. Alarko tarafından yapılan bu kaçak yapılarla ilgili, yapıların yıkılması ve gerekli işlemlerin yapılması için ilgili mercilere suç duyurusunda bulunduk.”