Ağaoğlu da ikinci bahar projesi geliştirecek

Dünya Turizm Fuarı'nda söz alan Ağaoğlu Şirketler Grubu Grup İş Geliştirme Başkanı Burak Kutluğu, firmanın ikinci baharlarını yaşayanlar için proje çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi

Ağaoğlu da ikinci bahar projesi geliştirecek

Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Dünya Turizm Fuarı'nda konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Grup İş Geliştirme Başkanı Burak Kutluğ, firmanın ikinci baharlarını yaşayan bireylere yönelik hazırlıkları hakkında bilgi verdi.

Ağaoğlu "yaşlı dostu" konut projeleri geliştirecek
Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun "yaşlı dostu" konut projeleri için üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini vurgulayan Kutluğ: "Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Aktif yaşlanmanın bir yatırım olarak görülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Üzerimize düşen sorumluluk doğrultusunda çalışıyoruz. Ağaoğlu yaşlı dostu ev projeleri üzerine çalışıyor ve uluslararası alanda da işbirliğine açık..." dedi.

Yaşlılık 55 yaşında başlıyor
Kutluğ, yaşlı birey kategorisinin 55 yaş itibarıyla başladığını ve bu kategoriye dahil bireylerin yüzde 25'lik kısmının aktif biçimde seyahat ettiğini ve keşfetmekten vazgetmediğini belirtti. 2050'de dünya yaşlı nüfusunun 2 milyara ulaşacağını vurgulayan Dünya Sağlık Örgütü verilerinden alıntı yapan Kutluğ:

"2014 yılında Avrupa Birliği sınırları içerisindeki 55 yaş üstü 100 milyonu aşkın bireyin 30 milyonu Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde tatil yapmış. Seyahat sürelerine baktığımızda ise yüzde 32’si 13 günden fazla tatil yapıyor. Bu, aynı zamanda Türkiye için hem turizm hem de gayrımenkul anlamında önemli bir potansiyel anlamına geliyor..." dedi. 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Inşaat