Ağaoğlu, Körfez’e köprü kurdu

Ağaoğlu, “İstanbul’a Yatırım Yapın” sloganıyla Dubai temsilciliğini açtı. Ağaoğlu, Körfezle Türkiye arasında köprü olacak

Ağaoğlu, Körfez’e köprü kurdu

3 Mart 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş /Dubai
2012 Ekim ayında Dubai, Ciytscape fuarında Maslak 1453 projesinin lansmanını gerçekleştiren Ağaoğlu, yine Dubai’de ilk uluslararası satış ofisini açarak bir ilke imza attı. Ağaoğlu, düzenlenen bir törenle 3 Mart 2013’te Dubai Temsilciliğini açtı. Açılış törenine aralarında, Birleşik Arap Emirlikleri Parlamentosu Başkanı Jamal Hai, Dubai Ticaret Odası Başkanı Salim Bin Ahmet Ajman ve Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Elif C. Ülgen’in yanı sıra Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu katıldı.Dubai’deki iş yaşamının kalbinin attığı Sheikh Zayed Caddesi üzerinde açılan temsilcilik ile Ağaoğlu ‘İstanbul’a Yatırım Yapın’ diyerek Körfez’deki yatırımcıları İstanbul’a davet etti.

Dubai'ye kalıcı olmaya geldik
Ağaoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, gayrimenkul sektöründe ilklere imza attıklarını belirterek, yabancıya satışı kolaylaştıran mütekabiliyet yasasının ardından yurtdışında kendi ofisini açan ilk firma olduklarını söyledi. Ağaoğlu, Dubai’ye sadece konut satmak için gelmediklerini burada kalıcı olduklarının altını çizerek, “Ekim 2012’de Maslak 1453 projemizin lansmanını Dubai’de yapmıştık. Körfez pazarı ile böyle tanışmıştık. Şimdi de uluslararası satış ofisimizi açtık. Dubai’ye sadece proje tanıtımı ve satışı için gelmedik. Biz burada kalıcı olmaya geldik. Gelişen pazar Türkiye ile dost Arap ülkeleri arasında köprü kurmak ve buradaki kardeşlerimize Türkiye’de güvenli yatırım fırsatları sunmak için buraya geldik ve satış ofisimizi açtık. Buradaki tek amacımız, 300, 500, 1000 tane daire satmak değil, bu bölgede kalıcı olarak hem Körfezle Türkiye arasında köprü oluşturmak, gerekirse burada yatırım yapmak, gerekirse de Körfez’deki yatırımcılara Türkiye’de güvenli yatırım fırsatları sunmayı amaçlıyoruz. Burada fahri büyükelçilik yapacağız” diye konuştu.

Asıl hedefimiz İstanbul'a yatırım çekmek
Türkiye’nin tanıtımı için böyle bir misyon yüklendiklerini vurgulayan Ağaoğlu, “Biz İstanbul ve Türkiye’den daha büyük değiliz. Türkiye ne kadar fazla ön plana çıkarsa bu benim satışlarıma da yansır. Önemli olan sektörü büyütmek. Yabancılar Londra’dan daire aldım diyor, şu firmadan aldım demiyor. Biz İstanbul’dan daire aldım dedirteceğiz” dedi.

AĞAOĞLU ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.agaoglu.com.tr/

AĞAOĞLU MASLAK1453 HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.maslak1453.com/