Ağaoğlu Maslak projesini Dubai’de açıklayacak

Ağaoğlu, Maslak projesini, Türkiye’nin onur konuğu olduğu, Dubai’de 1-4 Ekim’de düzenlenecek gayrimenkul fuarı Cityscape Global’de ilk kez tanıtacak

Ağaoğlu Maslak projesini Dubai’de açıklayacak

3 Eylül 2012
Ağaoğlu Şirketler Grubu, Maslak Ayazağa’da hayata geçireceği ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük hacimli projesi’ni,  1-4 Ekim tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global’de görücüye çıkartacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun İstanbul’u dünya gayrimenkul ligine taşıyacak proje” olarak tanımladığı Ağaoğlu Maslak projesi, Ayazağa’da 242 dönümlük arsa üzerinde Emlak Konut GYO ile hâsılat paylaşımı ile yapılacak. 40 kişilik bir mimari ekip tarafından projesi hazırlanan ve statik çalışmaları ABD’li uzmanlarca gerçekleştirilen Ağaoğlu Maslak Projesin’de inşaat başlarken, hafriyat çalışmaları da devam ediyor.
Ağaoğlu’nun Maslak projesi için Emlak Konut GYO’ya taahhüt ettiği idare payı yüzde 35.5 oran ile 1 milyar 150 milyon TL. Ancak projeden elde edilmesi planlanan 4.5 milyar TL gelir göz önünde tutulduğunda bu rakamın 1.5 milyar TL’ye kadar çıkacağı düşünülüyor. Ağaoğlu, 3 yılda tamamlanacak projede fiyatların çok pahalı olmayacağını, ‘ulaşılabilir’ seviyede olacağını ifade etmişti.