Ağaoğlu'ndan MIPIM'de dünya açılımı

Türkiye'nin onur ülkesi oldığı MIPIM Fuarı'nda Ağaoğlu Türkiye çadırının yarısını kapattı. Ağaoğlu, projelerini dünya arenasına MIPIM'de tanıttı

Ağaoğlu'ndan MIPIM'de dünya açılımı

12 Mart 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş / Cannes
MIPIM'de, bin 200 metrekarelik Türkiye çadırının yarısını kiralayan Ağaoğlu, horonla açılış yaparken ulusalararası yatırımcılara teknede de tanıtım yapıyor. Maslak 1453, Bodrum ve İstanbul Finans Merkezi projelerini ulusalararası arenaya MIPIM'de açan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, yabancıya bin 300 daire satarak 350 milyon dolarlık döviz sağladıklarını kaydetti. Hedeflerinin bu rakamı 2 yılda 2 milyar doların üzerine çıkarmak olduğunu söyleyen Ali Ağaoğlu, "Bu hedefe ulaşırız. Çünkü Türkiye bu ilgiyi görüyor. Burada amacımız 50-100 daire satmaktan çok dünya çapında oyuncu olduğumuzu göstermek. Uluslararası yatırımcı ile buluşmak" dedi. Türkiye'nin sürdürülebilir büyümeyi yakalaması ve ilk 10 ekonomi arasına girmesi için yabancıya yılda 10 milyar dolarlık satış yapması gerektiğini kaydeden Ağaoğlu, Londra ve Dubai'nin kan kaybederken İstanbul'un finans kenti şansının arttığını belirtti. 

Ağaoğlu, İstanbul'un finans kenti olması için yabancı yatırımın önemli olduğuna değinirken "Biz inşaatları yapar, en iyi şekilde tamamlarız. Ancak yabancının hukuksal ve vergisel açıdan rahatlatılması lazım. Akşamdan sabaha yasalar değişmemeli ki hukuksal açıdan güvende hissetsin. Diğer finans merkezlerinde sağlanan vergi avantajları da sunulmalı" dedi.