Ağaoğlu Rekor Kırdı!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, ''Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru''nu kırarak, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı

Ağaoğlu Rekor Kırdı!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, ''Dünya En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru''nu kırarak, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun katılımı ile gerçekleşen etkinlik, Maslak 1453 projesinin ortak alanında düzenlendi. Guinness tescilli hakemi Şeyda Subaşı Gemici'de etkinlik alanında hazır bulundu. Daha önce Kanadalı bir inşaat şirketinde, 1306 kişi ile olan rekor, 2770 personel ile Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun oldu. 

Rekor denemesinin kuralları içerisinde, ortak alanda toplanan personelin 5 dakika alanda kalma ve baretlerin çıkarıulmama kuralı vardı. Kurallar uygulandıktan sonra Guinness hakemi Şeyda Subaşı Gemici rekoru açıkladı. 

Gemici açıklamalarında şunları söyledi, ''2770 kişi ile rekorun sahibi Ağaoğlu Şirketler Grubu'nu tebrik ediyorum. İşçi sağlığı ve güvenliği konusunda dünya çapında farkındalık yaratarak bu rekor denemesini düzenlediği için ve Türkiye'nin tanıtımına katkı sağladığı için Sayın Ali Ağaoğlu'na teşekkür ediyorum"dedi.

Ali Ağaoğlu ise ödülü aldıktan sonra rekor denemesine katılan personeline yaptığı teşekkür konuşmasında; ''Bu ödülü sizler adına alıyorum. Bu ödül sizlerin ve alın terinizin. Ağaoğlu bugün bir noktaya geldiyse, bu sizlerin emeğiyle oldu. Hepinize şükranlarımı, saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

İş güvenliği açısından baretlerin önemini ve diğer önlemleri mutlaka almaları gerektiğini belirten Ağaoğlu, ''Buradaki her arkadaş benim için çok değerli. Sizlerin canı benim paramdan da malımdan da daha değerli. Bu hayat sizin hayatınız kendinizi seviyorsanız önlemlerinizi lütfen eksik etmeyin" diye konuştu.