Ağaoğlu şimdi de Kartal'da kayığa binecek

Emlak Konut GYO'nun Kartal arsası ihalesini kazanan, Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat ve Dap Yapı adına Ali Ağaoğlu ve Ziya Yılmaz ilk yorumu emlakwebtv.com’a yaptı

25 Aralık 2012 / emlakwebtv 

İlk kez bir kamu ihalesine katılan Dap Yapı ve Ağaoğlu Şirketler Grubu firması Eltes İnşaat, Emlak Konut GYO’nun Kartal arazisinin yeni sahibi oldu. İhalenin ardından ilk yorumlarını emlakwebtv.com kameralarına canlı yayında yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Dap Yapı Yönetim Kurulu Ziya Yılmaz, Türkiye’ye yakışan bir proje ortaya koyacaklarını ifade etti.

Ormanda atla gezdik burada kayıkla gezeceğiz
İlk kez Dap Yapı ile ortak bir proje yürüteceklerini söyleyen Ali Ağaoğlu, “Dap Yapı hayata geçirdiği projelerle kendi kanıtlamış bir firma, bizde beraber çalışmaktan ötürü çok mutluyuz. Orman kenarında bir proje yapıyorduk bu seferde deniz kenarına indik, şimdi de kayıkla gezeceğiz” dedi.

Dünyanın en güzel projesini yapacağız
Ali Ağaoğlu ile beraber çalışmanın çok keyifli olacağını söyleyen Ziya Yılmaz, “İki grubun beraber üreteceği dünyanın en güzel projesini ortaya koyacağız” diye konuştu.

Arsa için Emlak Konut GYO'ya 534 milyon TL
Eltes İnşaat - DAP İnşaat ortaklığı, Emlak Konut GYO'nun Kartal'daki toplam 64 bin 502 metrekare büyüklüğündeki ve 141 bin 896 metrekare inşaat alanı sahip arsa için 1 milyar 335 milyon TL Arsa satışı karşılığı Satış Toplam Geliri teklif ederken, İdare (Emlak Konut GYO) payı olarak da yüzde 40'a denk gelen 534 milyon TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Toplam Geliri teklifte bulundu.
İstanbul ili, Kartal İlçesi, Çavuşoğlu mahallesinde yer alan arsa üzerinde 122 bin 271 metrekare inşaat alanına sahip konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekare inşaat alanına sahip Özel Sağlık Tesisi, 4 bin 401 metrekarelik inşaat alanına Özel Eğitim Tesis Alanı ve 3 bin 509 metrekarelik inşaat alanına Ticaret alanı yapılabilecek.

EMLAK KONUT GYO HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.emlakgyo.com.tr

AĞAOĞLU ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.agaoglu.com.tr/

ELTES İNŞAAT HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.eltes.com/tr/01kurumsal/agaoglu25.asp

DAP İNŞAAT HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.dapyapi.com.tr/