Ağaoğlu spora destek vermeyi sürdürüyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı'nı yalnız bırakmadı.

Ağaoğlu spora destek vermeyi sürdürüyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı'nı yalnız bırakmadı. . 13 Kasım Perşembe akşamı Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı'nın Partizan takımıyla olan maçında Ağaoğlu, aileleri ile birlikte tüm çalışanları ve iş ortakları ile hazır bulundu.

Spora ve sporcuya destek
Ağaoğlu Şirketler Grubu, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde sporu ve sporcuları desteklemeyi sürdüren Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye'de projesyonel sporucu sayısının AB standartlarının çok gerisinde bulunduğunu belirterek: ' . Almanya'da 24 milyonu aşkın sporcu bulunurken, bu rakam İtalya'da 14 milyon, Fransa'da 13 milyon kişiyi aşıyor. Türkiye'de bugün 4 milyon civarında lisanslı sporcu bulunmakta. Oysaki bu sayının en az 10 milyon olması gerekiyor. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için spor yapmaya teşvik etmeliyiz. Spor ile gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimlerine fayda sağlayabiliriz.' dedi.

Vakıfbank Bayan Voleybol Takımına destek
Farklı spor dallarının da teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemizde en sevilen ve revaçta olan spor dalı futbol. Oysaki bu ülke birçok farklı spor dalında yıldızlar, şampiyonlar yetiştirebilir. Bunun gerçekleşmesi için hem gençlerin hem de sporcuların desteklenmesi ve teşvik edilmesi şart. Kazanılan başarıların iyi mükâfatlandırılması ve özendirici olması gerekiyor. Ağaoğlu olarak spora ve sporcuya sahip çıkmayı ve destek vermeyi görev sayıyoruz. Bu akşam da tüm çalışanlarımız ve dostlarımızla Vakıfbank Bayan Voleybol Takımımızı desteklemek için burada bulunuyoruz."

Daha önce 2010 yılında FİBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda finale yükselerek büyük bir başarıya imza atan Basketbol Milli Takımı'na daire armağan eden Ağaoğlu, 2011 yılında Milli Sörfçü Çağla Kubat'ın da sponsorluğunu üstlenerek destek oldu. Ağaoğlu aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Bayan Futbol Takımı'na da sponsor olarak destek oldu.