Ağaoğlu ve Murat Kurum’un yüzü niye gülüyor?

Emlakwebtv, Dubai Cityscape Fuarı’na gitmek için havalanan uçakta Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’la konuştu

02 Ekim 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş
Türkiye gayrimenkul sektörü Dubai’de düzenlenen Dubai Cityscape Global 2012’ye çıkartma yapıyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun davetlisi olarak 1 Ekim günü İstanbul’dan kalkan THY uçağı ile Dubai uçtuk. Başta Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Murat Kurum olmak üzere, gayrimenkul sektörüne yön veren birçok isimi bir arada bulmuşken, havada Dubai uçağında hemen bir program icat ettik: ‘Havada Emlak Sohbetleri.’ Emlakwebtv mikrofonunu ilk önce Alioğlu’na uzattım. Ali Ağaoğlu, İstanbul Maslak’ta satışa sundukları ve tanırımı dahi yapılmadan satış rekorları kıran Maslak 1453 projesini anlattı. Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin satışlarından memnun, yüzü gülüyordu.

Yüzü gülen bir başka isimde, İstanbul’da binlerce konut üreten ve Maslak 1453 projesi ortaklarından TOKİ iştiraki Emlak konut GYO AŞ Genel Müdürü Murat Kurum’du. Murat Kurum’da gerek Maslak 1453 gerekse 2012’nin ilk 8 ayında gerçekleşen Emlak Konut GYO projelerindeki satışlardan oldukça memnun görünüyordu.  Türkiye gayrimenkul piyasasının artık başta körfez ülkeleri olmak üzere bir cazibe ve çekim merkezi olduğuna vurgu yaparak, yabancıya gayrimenkul satışını önündeki sınırlamaları kaldıran mütekabiliyet yasasının çıkmış olmasıyla, Emlak Konut GYO projelerindeki satışların yüzde 10’luk dilimini yabancılara yapmayı hedeflediklerini anlattı. Murat Kurum, Dubai Dubai Cityscape Fuarı’nın da Türkiye gayrimenkul piyasasının bireysel ve kurumsal uluslararası yatırımcılara tanıtımı için önemli bir araç olduğunu söyledi.