Ağaoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Reyting peşinde

Ali Ağaoğlu, Levent'teki askeri arazinin kendisine verilmesi halinde 15 Temmuz şehitlerine birer ev verme çağrısını eleştiren Ahmet Hakan'a Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan bir ilanla yanıt verdi

Ağaoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Reyting peşinde

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ile Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan arasındaki tartışma bugün yeni bir düzeye sıçradı. Ali Ağaoğlu, Levent'teki askeri arazinin kendisine tahsisi halinde "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" için birer ev yapma vaadini: "Ey Ağaoğlu, nerede yeşil görsen beton dikmek istiyorsun!" sözleriyle köşesine taşıyan Hakan'a yanıtını, Hürriyet Gazetesi'ndeki tam sayfa ilanla verdi.

Ağaoğlu: Ahmet Hakan reyting derdinde
Ahmet Hakan'a "Hey Ahmet Hakan" şeklinde seslenen Ağaoğlu, Hürriyet Gazetesi yazarını feraset yoksunları kervanına katılmış biri olarak niteledi. Ahmet Hakan'ı, Hürriyet Gazetes'nde yayınlanan haberi "iyi okumamakla" itham eden Ali Ağaoğlu, haberde "hiç karşılık beklemeksizin, başka herhangi bir talep geliştirmeksizin" şehit aileleri için ev yapmak istediğini belirttiğini söyledi. 

Ağaoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Reyting peşinde

Bölge şehitler için anlam taşıyor
Ağaoğlu, söz konusu lokasyonun Boğaziçi Köprüsünü görmesi nedeniyle seçildiğini ve buraya inşa edilecek konutların anıtsal nitelikler taşıyacağını vurgulayarak: "Söz konusu girişimimle şehit ailelerinin acısını bir nebze olsun hafifletmeye katkı sağlamak dışında bir beklentim olmadığını, olamayacağımı anlayacaksın." şeklinde konuştu. 

Reyting kaygısı eleştirisi
Verdiği ilanda Hakan'ı "bana çakıp reyting yükseltme çabası" içinde olan biri olarak tanımlayan Ağaoğlu ayrıca, "Şunu Yapan FETÖ'ye Nizmet Eder" başlıklı yazıda geçen tanımlamalardan hangisinin kendisine uygun olduğunu da görmesini istedi.