Ağaoğlu'ndan Alman yatırımcıya davet

Ağaoğlu Şirketler Gurubu CEO'su Dr. Önder Halisdemir, Almanya Ekonomi Konseyi'nde konuştu. Halisdemir, Alman yatırımcıları ortak bir konut projesi için Türkiye'ye davet etti

Ağaoğlu'ndan Alman yatırımcıya davet

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Dr. Önder Halisdemir, Almanya Ekonomik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, Alman yatırımcıları özellikle yaşlılar için ortak bir konut projesi geliştirmek için Türkiye'ye davet etti. "Geleceğin Sektörleri ve Türkiye-Almanya İşbirliği-Dijital Altyapı ve Dijital Ekonomi" başlıklı panelde konuşan Halisdemir, "Büyüme ve GelişmeninŞartı: Dijital Hizmetleri Oluşması ve Gelişmesi" konulu bir sunum yaptı.

Almanlara ortak konut projesi teklifi
Konuşmasında Alman yatırımcılara da açık davette bulunan Halisdemir, yaşlılar için konut üretmek için ortak bir proje önerisi getirdi. Halisdemir, United Nations of Ağaoğlu mottosunun, projelerde yaşayan 81 farklı milletten insana huzurlu bir yaşam sağladığını hatırlatarak:

"Onlara ‘Yanlız değilsiniz’ diyoruz. Türkiye ve Almanya arasındaki 2014 yılı verilerine göre 32 milyar euro’luk toplam ticaret hacmini arttıralım ve bu ilişkileri daha da güçlendirmek için üzerimize düşeni yapalım” dedi. ifadelerini kullandı. 

Dijitalleşme: Yeni teknoloinin adı
Açıklamalarında dijitalleşmenin önemine de dikkat çeken ve bu kavramın beklenen faydanın mevcut işin uygun maliyet ve daha az aracı ile, daha hızlı biçimde yapılması anlamına geldiğini söyledi. Eczacıbaşı Holding'den Erdal Karamercan, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün gibi iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı oturumda, Ağaoğlu şirketler grubunun "Dijitalleşme Endeksi"nde sektör lideri olduğunu hatırlatan Halisdemir:

". Şu an odağımız ise akıllı ev sistemleri... Müşterilerimizin tecrübeleri ile zenginleştirdiğimiz, pazar analizlerimizde dijitalleşmeyi ön planda tuttuğumuz çalışmalarımız neticesinde Ağaoğlu’nun yeni evlerinde artık ortam ışığından su sıcaklığına her şeyin ayarlanması bir telefon ya da tablet uzaklığında..." şeklinde konuştu.