Ağaoğlu'ndan aslan yürekli futbolculara Çekmeköy'den daire

Avrupa Şampiyonluğu'nu elde eden Ampute Futbol Milli Takım oyuncularının her birine birer daire hediye edeceğini açıklayan Ali Ağaoğlu: "Elleri ve ayakları yoksa aslan gibi yürekleri var..." dedi

Elde ettikleri Avrupa Şampiyonluğu ile ülke gündeminin ilk sırasına oturan Ampute Milli Futbol Takımı'na destek çığ gibi büyüyor. Son olarak Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı Oyuncuları'na daire hediye edeceğini açıkladı. Ampute Milli Futbol Takımı 13 oyuncudan oluşuyor.  

Ağaoğlu'ndan Ampute millilerine jest

A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda'ya 3-0 yenilerek Dünya Kupası'nda yer alma şansını yitirmesi sonrasında yoğun eleştirilere maruz kaldığı bir dönemde elde ettiği başarı ile ülke gündemine oturan Amputa Futbol Milli Takımı'na ülke genelindeki destek giderek büyüyor. İş adamı Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, bugün yaptığı açıklama ile EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nı kazanarak Avrupa'nın en iyisi olmaya hak kazanan Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularına birer daire edeceğini açıkladı. 

Aslan yürekli oyunculara Çekmeköy'den daire

Kazandıkları başarı ile Türkiye'yi gururlandıran Ampute Milli Takım oyuncularına Çekmeköy'deki yeni projeden birer daire vereceğini açıklayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Elleri ve ayakları yoksa aslan gibi yürekleri var..." ifadelerini kullandı. Elde edilen başarının Türkiye'nin uluslararası alanda zorluklarla mücadele ettiği bir dönemde çok şey ifade ettiğine değinen Ağaoğlu: "Böyle bir dönemde Avrupa şampiyonu olan Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı’mızın dosta düşmana gösterdiği bir şey var: Türk milleti olarak aşamayacağımız engel yok. Ampute milli takımının  birbirinden değerli oyuncularının  elleri kolları olmayabilir, ama aslan gibi yürekleri var. Bu vatan sevgisi, Türkiye sevgisi ile dolu sapasağlam yürekleri ile hepimizi onurlandırdılar.” şeklinde konuştu.

Ampute Milli Futbol Takımı Oyuncuları

Ampute Milli Futbol Takımı 13 oyuncudan oluşuyor. Bu isimler şöyle:

- Osman Çakmak
- Feyyaz Gözaçık
- Barış Telli
- Alican Kuruyamaç
- Muhammet Yeğen
- Rahmi Özcan
- Serkan Dereli
- Fatih Şentürk
- Fatih Karakuş
- Selim Karadağ-Milli Takım Kalecisi
- Kemal Güleş
- Ömer Güleryüz
- Mehmet Yunsur

İngiltere'yi 2-1 yenerek mutlu sona ulaştılar

Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, İngiltere'yi 2-1 yendiği karşılaşma sonrasında Avrupa Şampiyonluğu'na ulaştı. 25'inci dakikada Ömer Güleryüz ve 50+3'üncü dakida da Osman Çakmak'ın attığı gollerle şampiyonluğu ulaşan Ampute Milli Takım'a karşılaşma sonrasında Türkiye'nin dört bir yanından destek mesajları yağmıştı. A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda'ya 3-0 yenilerek Dünya Kupası'na katılma şansını yitirdiği ve yoğun eleştirilere maruz kaldığı bir dönemde gelen Ampute Milli Takım'ın başarısı ülke gündeminde ilk sıraya oturdu. Özellikle sosyal medyada A Milli Takım'a verilen primlerin Ampute Milli Takımı oyuncularına yönlendirilmesi yönünde kampanyalara başlandı.