Ağaoğlu'ndan Central Park açıklaması

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ağaoğlu, ikinci kez mühürlenen Central Park projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada: "Kısa sürede doğrular ortaya çıkar ve başlarız..." dedi.

Ağaoğlu'ndan Central Park açıklaması

Ağaoğlu Şirketler Grubu projelerinden Central Park, yeniden mühürlendi. Bakırköy Belediyesi de projenin durdurulduğunu doğruladı. Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ağaoğlu, Danıştay'ın Şubat ayında aldığı karara "yerel mahkemenin" uymadığını belirterek, dosyanın yeniden Danıştay'a gittiğini hatırlattı. Ağaoğlu: "Zorunlu olarak şantiyeyi durdurduk. Ancak kısa sürede doğrular ortaya çıkar ve çalışmalarımıza başlarız..." ifadelerini kullandı. 

Ağaoğlu: "Satışlar zaten durdurulmuştu"
Bakırköy Belediyesi'nin açtığı dava sonrasında yerel mahkemenin Central Park ismini taşıyan projeyi yeniden durdurma kararı aldığını söyleyen Ağaoğlu, projeyle ilgili reklam kampanyalarının da zaten durdurulmuş olduğunu belirtti. Ağaoğlu, projede satışların da durdurulduğunu belirterek:

"Ben bir olumsuzluk olacağını hissetmiştir. Malum kesimin içeride kırıntıları hala var..." şeklinde konuştu. 

Belediye'den doğrulama
Bakırköy Belediyesi de Central Park projesinin mühürlendiğini doğruladı Belediye'den yapılan açıklamada, açılan davanın sonuçlandığını ve proje planının iptali kararının alındığı belirtilerek:

"Danıştay'a itiraz hakları bulunuyor. Ya devam edilecek ya da yeniden planlanacak...." dedi. 

İkinci iptal
Daha önce Bakırköy 46 olarak sunulan ve İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin kararı ile 2013 yılında durdurulma kararı alınan proje, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun başvurusuyla Danıştay'a taşınmıştı. Danıştay'ın Şubat ayı başında iptal kararını bozduğunu açıklayan Ağaoğlu, projeyi bu kez Central Park ismiyle lanse etmişti. Projenin bütünü 1.155 konut ve 12 villadan meydana geliyor.