Ağaoğlu'ndan 'tektaş yüzük' açıklaması: Kırcal ailesinin hediyesi

Ali Ağaoğlu. medyada yer alan 'tektaş rekoru' başlıklı haberlere ilişkin açıklama yaparak, yüzüğün Koray Kırcal ve Ailesi tarafından kızı Sena Ağaoğlu için satın alındığını söyledi

Ağaoğlu'ndan 'tektaş yüzük' açıklaması: Kırcal ailesinin hediyesi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, dün ülke genelindeki yazılı, görsel ve dijital basın organlarında geniş yer bulan 'tektaş yüzük rekoru' başlıklı haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yüzüğün değeri 3 milyon TL

Ağaoğlu, 3 milyon TL değerindeki tek taş yüzüğün kızı Sena Ağaoğlu'na hediye edildiği yönündeki haberleri doğrulayan Ali Ağaoğlu: "“Söz konusu yüzüğü kızıma damadım Koray Kırcal ve Ailesi düğün hediyesi olarak aldı” dedi.

 

Ağaoğlu'ndan 'tektaş yüzük' açıklaması: Kırcal ailesinin hediyesi

 

Koray Kırcal ve Ailesinin hediyesi

Ali Ağaoğlu, haberlerde Türkiye'nin en pahalı tek taş yüzüğün Sena Ağaoğlu'na hediye edildiğine değinildiğini hatırlatarak: "Türkiye’nin en pahalı tek taş yüzüğün kızım Sena’ya hediye edildiği yazılıyor. O yüzüğü damadım Koray Kırcal ve Ailesi düğün hediyesi olarak kızıma taktılar. Geçen yıl medyada çok konuşulan düğün töreni sırasında çıkan haberlerde de damadımın hediyesi olduğu yazılmıştı zaten..." ifadelerini kullandı. 

Bülent Ersoy ile kıyaslanmıştı

Dün Posta'da yer alan haberlerde, Ali Ağaoğlu'nun kızına hediye ettiği tek taş yüzük hakkında Bülent Ersoy'un 'beni bununla gömün' dediği tektaş yüzükten üç kat daha değerli olduğuna dikkat çekilmişti. Bülent Ersoy'un yüzüğünü ise 'helikopterden daha değerli' olarak niteleyen habere göre Ali Ağaoğlu'nun hediyesinin Bülent Ersoy'un tahtını sarstığına da vurgu yapılmıştı.

Ersoy'un yüzüğü 1.7 milyon değerinde

Bugün dek Türkiye'nin en değerli yüzüğü olarak kabul edilen Bülent Ersoy'un tektaşına 1 milyon 700 bin TL değer biçiliyordu. Ali Ağaoğlu'nun kızı Sena'ya hediye edilen yüzüğü ise Ersoy'un yüzüğünden üç kat daha değerli olarak niteleyen haberlerde, hediyenin Ali Ağaoğlu tarafından  satın alındığı bilgisine yer verilmişti.