Ağaoğlu'nun Birleşmiş Milletler'i

Yabancıya satış rekorları kıran Ağaoğlu, global kampanyaları için belirlediği yeni logo ve sloganını 81 milletin buluşma temasından hareketle oluşturdu.

Ağaoğlu'nun Birleşmiş Milletler'i

Ağaoğlu projelerinden bugüne kadar 81 farklı ülke pasaportu taşıyan binlerce kişi ev aldı. Bugüne kadar kendisinin de oynadığı, reklam filmleri ve kampanyalarıyla dikkat çeken Ağaoğlu yine çok konuşulacağa benziyor.

81 milleti buluşturan Ağaoğlu'na yeni slogan ve logo
Ağaoğlu Şirketler Grubu, küresel kampanyalarının yönetim, tanıtım ve reklam faaliyetlerinin tümü için THE ajansıyla anlaştı. Ağaoğlu’nun uluslararası kampanyaları için çalışmalarına başlayan THE ilk olarak bir logo ve slogan hazırladı.

8-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek olan Citsycape Global 2015-Gayrimenkul Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan Ağaoğlu Küresel Kampanyası’nda firmanın global sloganı ve logosu da görücüye çıkmış olacak. THE tarafından hazırlanan logoda “UNITED NATIONS OF AĞAOĞLU” ibaresi” dünya çemberinin orta yerinde, “It’s Your World” sloganı da, en altta yer alan “81 NATIONS LIVE IN AĞAOĞLU PROJECTS” ibaresinin üstünde yer alıyor.

 

Ağaoğlu'nun Birleşmiş Milletler'i

 

Birleşmiş Milletler logosundan mı esinlenildi?
Türkiye’nin, başta Ortadoğu’dan olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcı profilinin en yoğun ilgi gösterdiği projelerin yaratıcısı olarak dikkat çeken Ağaoğlu’nun yeni logosunun Birleşmiş Milletler (UNITED NATIONS)’in logosuyla benzerliği de gözlerden kaçmadı.

20 Ekim 1947 yılında kabul edilen ve Birleşmiş Milletlerin Bayrağı olarak kabul edilen, mavi düzlem üzerindeki beyaz simgeler, Kuzey Kutbu merkezli dünya haritasını çevreleyen iki zeytin dalından oluşuyor. Mavi düzlemin denizi simgelediği Birleşmiş Milletler ambleminde, iç içe geçmiş 5 halka yer alıyor. Ağaoğlu logosunda da UNITED NATIONS OF AĞAOĞLU yazısıyla ikiye bölünen dünyayı simgeleyen 5 çemberden oluşan dünya simgesinin zeytin yapraklarıyla çevrelendiği görülüyor. 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu