Ağır koşullara özel bilgisayar

Dell, inşaat alanları, askeri alanlar ve kamu güvenlik bölgeleri gibi zorlu alanlar için tasarladığı, "Lattitude Rugged Extreme" dizüstü bilgisayar modellerinin duyurusunu yaptı

Ağır koşullara özel bilgisayar

21 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Dell Lattitude Rugged Extreme modelleri, askeri alanlar, inşaat alanları ve kamu güvenliği bölgeleri gibi zorlu koşullarda, toz, nem, düşme, titreşim ve uç sıcaklıklar gibi zarar verici ortamlara karşı direnç gösterme özelliği taşıyor.

ABD Eski Deniz Subayı ve Dell Müşteri Çözümleri Grubu Ticari Bilgisayarlar Başkan Yardımcısı Kirk Schell ürünlerin endüstride daha önce görülmemiş yeniliklere sahip olduğunu belirterek: : "Rugged Extreme ürün grubu, rakip markaların ürünlerinde başka örneği bulunmayan ve Latitude adının söz verdiği gibi güvenilir, güvenli, yönetilebilir ve toplantı odasından inşaat alanına veya işiniz sizi nereye götürüyorsa, oraya kolayca taşınabilen bilgisayarlardan oluşuyor” dedi.

Toz, nem ve darbeye karşı dirençli
Dell Latitude Rugged Extreme modelleri; askeri alanlar, inşaat alanları ve kamu güvenliği bölgeleri gibi alanlardaki kullanıcıların karşılaştığı toz, nem, düşme, titreşim ve uç sıcaklıklar gibi zarar verici durumlara direnç gösterebilmeleri için özel olarak üretildi.

Latitude Rugged Extreme dizüstü bilgisayarları, üçüncü parti test merkezleri tarafından 183 cm'ye kadar değişen yüksekliklerden yere düşürülme de dahil olmak üzere, askeri standartlara uygunluk, emisyon ve tehlikeli madde sertifikasyonlarına uygunluk açısından bağımsız olarak test edildi.

 Dell Latitude 12 ve 14 Rugged Extreme modelleri, darbe dirençli ultra polimer ve dayanıklı magnezyum alaşımı da dâhil olmak üzere, en sağlam malzemelerle üretildi. Verilerin rüzgâr ve yağmur gibi dış etmenlere karşı sızdırmaz kapılarla ve sıkıştırma contalarıyla korunması sağlanırken, serinin dördüncü nesil QuadCool™ ısı yönetimi sistemiyle, yüksek sıcaklıklarda dahi performanstan ödün vermemesi sağlandı.

Toplantı odasından inşaat alanına
BT departmanlarının şart koştuğu denetim mekanizmalarından ödün vermeden, kullanıcıların istedikleri her zaman ve her yerde bağlantı kurabilmelerini sağlayan; mükemmel güvenlik, yönetilebilirlik ve güvenilirlik olanakları sunan Rugged Extreme 12 ve 14, uzaktan yönetim kabiliyetiyle kolaylaştırılmış sistem yönetimine sahip. “Intel vPro” teknolojisiyle bant dışı yönetim, FIPS 140 - 2 uyumlu Güvenli Platform Modülü (TPM1.2), Dell Veri Koruma / Şifreleme ve ControlVault gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerine sahip olan seri, Dell'in kapsamlı servis seçenekleriyle de destekleniyor.