Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ kurası 7 Ocak’ta!

Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ kurası 7 Ocak 2016’da çekilecek. Kurayla 141 kişi ev sahibi olacak.

Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ kurası 7 Ocak’ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Ağrı Merkez Fırat Mahallesi 2. Etap projesinde 141 konut, 15 Aralık’ta satışa çıkacak. 30 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek. Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ kurası ise 7 Ocak’ta çekilecek.

3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ evleri, 130 bin ile 209 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 10’luk peşinatın verileceği projede 180 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 650 liradan başlayacak.

Ağrı Merkez Fırat Mahallesi TOKİ başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.