AGT’ye ihracat ödülü

Mobilya ve dekorasyon sektörünün önde gelen markalarından AGT, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen ödül töreninde iki ödül birden aldı

AGT’ye ihracat ödülü

Mobilya ve dekorasyon sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren ve 60’ın üzerinde ülkede faaliyet sürdüren AGT; Batı Akdeniz İhracatçılar  Birliği tarafından iki ödüle layık görüldü. AGT, İhracatın Yıldızları 2015’de, “İhracat Sıralaması İhracat Birinciliği” ödülünü kazanan AGT aynı zamanda Orman Ürünleri Sektörü İhracatı Birinciliği’ne layık görüldü.

Ödülleri Ticaret Bakanı Tüfenkci verdi
Ödülünü Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den ve Antalya Valisi Muammer Türkier’den alan AGT İhracat Direktörü Tolga Akdağ, ihracat oraları açısından oldukça başarılı bir seneyi arkalarında bıraktıklarını söyledi.

2015 yılında BAİB üzerinde en fazla ihracat yapan firmalar ile farklı sektörlerden en çok ihracat yapan 3 firmaya plaket takdim edilen geceye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci , Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’nin yanı sıra, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Antalya Valisi Müammer Türker ile siyaset ve iş dünyasının önemli simleri katılım gösterdi.

AGT Hakkında
Antalya kökenli bir oluşum olan AGT-Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknolojileri, mobilya bileşenleri sektöründe dünyanını en önemli şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat geliştiriyor