Ahes İstanbul İstanbul'en en büyük riskli alanında yükselecek

Ekşi İnşaat, Türkiye'nin en büyük dönüşüm projelerinden biri olan Ahes Misal İstanbul'u kamuoyuna tanıttı. Proje İstanbul'un ilan edilen en büyük riskli alanı olan Gaziosmanpaşa'da uygulanacak.

Ahes İstanbul İstanbul'en en büyük riskli alanında yükselecek

2000 yılından günümüze İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Erzurum ve Rize gibi kentlerde çok sayıda konut ve altyapı projesinin altında imzası bulunan Ekşi İnşaat, yatırımcının karşısına Ahes Misal İstanbul projesi ile çıktı. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olarak nitelendirilen Ahes Misal İstanbul, Gaziosmanpaşa'da ve 2 milyar TL'lik yatırım değeriyle hayata geçirilecek. 

İstanbul'un en riskli alanı

Gaziosmanpaşa Bölgesi'nin İStanbul'un ilan edilen en büyük riskli alanı olma özelliğini taşıdığını belirten Süleyman Ekşi İNşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, bu sebeple İstanbul'a örnek olacak bir model üzerinde çalıştıklarını belirtti. Ekşi, tüm kentsel dönüşüm alanlarının kendi özel alanları içinde ele alan kapalı sistem algısını değiştirdiklerini ve kentin bütünü ile entgere olacak planları hayata geçireceklerini vurgulayarak: "Mevcut alanı ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte ele alıyor sadece bir zümreye ait olmayan tüm halkı kucaklayan bir dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Gaziosmanpaşa 2. derece deprem bölgesinde olmasına karşın, tüm hesapları Gaziosmanpaşa Belediyesi plan notları doğrultusunda 1. derece deprem bölgesine göre hazırladık. " dedi. Proje bütünlüğünü sağlamak adına çevre yolları ve eğitim, inanç, ulaşım gibi sosyal yapıları Gaziosmanpaşa'ya hibe edeceklerini de açıklayan Ekşi:

"’Gaziosmanpaşa, sahip olduğu dönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması sebebiyle metropol ölçeğinde önemli bir ilçedir. Bu sebeple projenin teslim zamanında yüzde 40 prim yapmasını bekliyoruz’’ dedi. 

Ahes Misal İstanbul'da fiyatlar 340 bin TL'den başlayacak

Alper Aksöy Mimarlık imzasıyla tasarlanan Ahes Misal İstanbul Gaziosmanpaşa'nın Bağlarbaşı beldesinde ve toplam 100 dönümlük arsa alanı üzerinde uygulanacak. Projenin inşaat alanı ise 520 bin metrekare seviyesinde olacak. Toplamda 2 bin 400 konuttan oluşacak Ahes Misal İstanbul bünyesinde 359 odalı bir otell, 20 bin metrekarelik ofis bloku ve cadde dükkanları da yer alacak. 12 bin metrekarelik alanı sosyal tesis alanı olarak tasarlanan projede daire fiyatları 340 bin TL'den başlayacak. Ahes Misal İstanbul'un metrekare fiyatları ise 5 bin 230 TL'den başlayacak. 

Ahes Misal İstanbul lokasyonu

TEM ve Çevreyollarının yanı başqında ve Haliç'e komşu olarak tasarlanan Ahes Misal İstanbul, Giyimkent, Tekstilken ve Vialand gibi önemli finans ve sosyal yaşam merkezlerine oldukça yakın bir mesafede konumlanıyor. 

1. etap teslimleri 2019 yılında

Ahes İstanbul'un toplam 1.600 adet konuttan oluşacak 1. etap teslimlerinin ise 2019 yılı sonunda gerçekleştirilmesi bekleniyor. 3 tanesi 18, 2 tanesi 19 ve 3 tanesi 20 katlı olarak tasarlanan toplam 8 bloktan meydana gelecek Ahes Misal İstanbul projesinde 22 bin metrekarelik alan üzerinde de ayrıca 60 adet dükkan barındıracak bir çarşı alanı bulunacak. 

Düşük aidat planı

Ahes Misal İstanbul projesinin yatırımcısına sunacağı bir diğer ayrıcalık ise düşük aidat bedelleri olacak. Projede çatılara kurulacak güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek konutlar hayata geçireceklerini dile getiren ekşi, oluşturulacak sisem ile birlikte binaların enerji tüketiminin de azaltılmasının hedeflendiğini söyledi. Ekşi, "Tüm bu uygulamalar ile proje aidatlarını minimum seviyede tutmayı planlıyoruz. " dedi. 

Firma Bilgisi: ekşi inşaat
Proje Bilgisi: ahes misal istanbul