Akasya Acıbadem DuPont Corian kullanıyor

Akasya Kent Etabı Yatay ve Kule blokları giriş lobilerinin duvar kaplamalarında ve resepsiyon bankolarında DuPont Corian ürünleri kullanıldı

Akasya Acıbadem DuPont Corian kullanıyor

12 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Akasya Acıbadem projesinde zorlu tasarımların çözümü için ileri teknolojisiyle ön plana çıkan DuPont Corian kullanıldı. Akasya Acıbadem projesinde; Akasya Kent Etabı Yatay ve Kule blokları giriş lobilerinin duvar kaplamalarında ve resepsiyon bankolarında DuPont Corian ileri teknoloji malzemesi eğrisel formlardaki üstün uygulanabilirliği nedeniyle tercih edildi.

Duvar kaplamalarında eğrisel formlu ahşap kaplamaların yanında DuPont Corian ile, zorlu eğrisel formları oluşturmak için her bir katmana ayrı ayrı kalıplar yapılarak şekil verildi; eğrisel formlar oluşturmanın yanında; DuPont Corian nın sağladığı esnek tasarım imkanları sayesinde, yüzeylere doku verilerek 3. Boyutta da hareketlilik sağlandı, sonuç olarak bu ihtişamlı, görsel şölen ortaya çıktı.

Toplamda 500 m2, Bisque renginde DuPont™ Corian® malzemesi kullanılarak hayata geçen Projeyi Yapıartı ekibi 2 ay gibi bir sürede gerçekleştirdi. DuPont tarafından icat edilip üretilmiş olan DuPont Corian yüksek teknoloji yüzeyi; yaşam yerleri, ticari ve özel uygulamalar başta olmak üzere mobilyalar ve aydınlatmalar gibi bir çok farklı uygulamada kullanılmaktadır. DuPont Corian doğal mineraller ile saf akrilik polimerinin bileşiminden elde edilen bir maddedir. Özel üretim süreci sayesinde ısıyla şekillendirilebildiği için her türlü tasarımı Corian® ile uygulamak mümkün hale geliyor. Corian®; çok yönlülüğü ve güzelliğiyle öne çıktığı gibi ayrıca gözeneksiz yapısıyla kimyasal bir çok lekeye karşı koyabilen, kolay temizlenebilir, hijyenik, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özelliklere sahiptir. DuPont Corian zengin renk paletiyle de kullanıcılarına sadece estetik değil aynı zamanda performans, uygulama, teknoloji ve özellikle çevreye duyarlı bir sürdürülebilirlik sunuyor. 

Proje Bilgisi: Akasya Acıbadem