Akasya Acıbadem’in Penthouse daireleri satışa çıktı

Koru etabını 21, Göl etabının ise sadece 17 günde tükendiği ve yaşamın başladığı Akasya Acıbadem projesin’de 24 adet penthouse daire satışa sunuldu

Akasya Acıbadem’in Penthouse daireleri satışa çıktı

14 Ocak 2013 / emlakwebtv
Saf GYO tarafından 2009 yılında temelleri atılan Akasya Acıbadem projensinin, Mimarlar Workshop tarafından tasarlanan ve Avrupa’nın en iyi yüksek bina ödülüne sahip Rezidans Etabı’ndaki penthouse daireler, 172 metrekare ile 278 metrekare aralığında farklı seçeneklere sahip. 3 metre 30 santim tavan yüksekliği ile ferah mimarisi ile dikkat çeken penthouse dairelerin fiyatları ise 1 milyon 911 bin TL ile 3 milyon 459 bin 750 TL arasında farklılık gösteriyor. Amerika’nın en büyük tasarım gruplarından Development Design Group’un (DDG) tasarladığı Akasya AVYM’nin hemen yanı başında, deniz ve şehir manzarasına karşı konumlanan penthouselar, özel sunulan full ankstre A+ dekorasyon alternatifi ile de büyük ilgi görüyor.

Camları tamamen açılabilen penthouse daireler
Mimarisiyle büyük beğeni toplayan ve dikkat çeken Akasya Rezidans etabında toplam 456 ünite yer alıyor. Sınırlı sayıda rezidans ve sadece 24 penthouse dairenin satışta olduğu kule, Türkiye’de örneğine pek de raslanmayan bir özelliğe sahip. Genel olarak pencerelerin hiç açılmadığı ya da yarım açıldığı gökdelen projelerinin aksine, projeye hakim rüzgar doğru yönlendirilerek, camları tamamen açılabilen bir kule dizayn edildi. Bu da 40. katta bile camları açabilmeye olanak sağladı.

Şehrin içinde doğa ile baş başa
Anadolu yakasının en büyük yeşil alanına sahip projesi olan Akasya Acıbadem’de de toplam 58 bin metrekarelik yeşil alan yer alıyor. Bu alanın 26 bin metrekaresini oluşturan Central Park; Koru, Göl ve Rezidan Etapları’nda yaşayanları bir araya getirecek özel bir sosyal alan oluşturuyor. Göl Etabı içindeki 7 bin 200 metrekarelik biyolojik gölet ise Akasya Acıbadem’de yaşayanları için bir başka ayrıcalık olarak ön plana çıkıyor. Her köşesinin özel bitkilerle donatıldığı projede şehrin kalbinde, ama doğayla da baş başa bir yaşam sunuyor.

Akasya Acıbadem; Boğaz Köprüsü'ne ve Bağdat Caddesine sadece 5 km mesafede konumlanıyor. Ayrıca projenin inşası tamamlanan tünel ile Kadıköy-Pendik metrosuna ve metrobüse direk bağlantısı bulunuyor. Proje hakkında detaylı bilgi almak içn adres: www.ak-asya.com
 

Proje Bilgisi: Akasya Acıbadem