Akasya’dan bir ilk; BREEAM sertifikasını aldı

Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” ve Akasya Acıbadem ile BREEAM sertifikasını alan tek proje oldu

Akasya’dan bir ilk; BREEAM sertifikasını aldı

13 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türkiye’de ve dünyada trend olan, değerli ve sevilen tüm markaları misafirlerine sunacak olan Akasya ‘’Yeni Nesil Yaşam Kompleksi’’, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu yakasının, hem de İstanbul’un en iddialı yeni nesil yaşam kompleksi olacak. Tüm bu zengin içerikler dışında Akasya’nın çevreye ve yeşile verdiği önem ile de dünyada ve Türkiye’de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan proje oldu.

Akasya Acıbadem projesi, aynı zamanda sürdürülebilir bir proje
İlk olarak 1990'da İngiltere'de kullanılmaya başlanan daha sonra dünyanın birçok ülkesinde benimsenen çevre dostu bina sertifikası sistemi olan BREEAM sertifikası, bir binanın ne kadar çevreye duyarlı olduğunun standartlara bağlanarak ölçümünün yapılmasıdır. Her sene yenilenen sertifika günümüzün çevre dostu teknolojilerini uygulayan binaların taçlandırılmasını sağlıyor. BREEAM sertifikası binanın tasarımı için alınıyor ve projeye özel hazırlanıyor. Akasya Acıbadem projesi sadece bir “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” değil aynı zamanda sürdürülebilir bir proje olduğunu kanıtlıyor.

Akasya; “Yeni Yaşam Kompleksi”
İstanbul Anadolu Yakası’nın tüm yaşam alışkanlıklarını değiştirecek olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, Kent Etabı’nın içinden, sıra dışı mimarisi ve özgün konsepti ile yükseliyor. Akasya Acıbadem, şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olurken çevre duyarlılığı ile çevreye en az etki yapan binalar arasında yer alarak kente ve topluma saygısını İstanbullular ile paylaşıyor.

80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, 300’den fazla markaları, seçkin restoranları, kültürel etkinlik alanları doğa ile iç içe yapısı ve sürdürülebilirlik bilinci ile kentin yeni gözdesi olacak.

Akasya Acıbadem projesi hakkında detaylı bilgi için: www.ak-asya.com