Akçalı A.Ş. serfitikalı boyacı yetiştirecek

Akçalı A.Ş'nin markası Permolit Boya ve Milli Eğitim Bakanlığı, önemli bir eğitim projesine imza atıyor

Akçalı A.Ş. serfitikalı boyacı yetiştirecek

Akçalı A.Ş.'nin markası Permolit Boya ve Milli Eğitim Bakanlığı, boya sektörüne yönelik bir sertifika programı için işbirliği yapıyor. İş güvenliği, boya uygulama ve meslek ustalığı konularını kapsayan sertifika programı, profesyonel ve yarı profesyonel çalışan ancak bir eğitim geçmişi bulunmayan meslek erbabının yanı sıra bu alanlarda çalışmak isteyen herkesi hedefliyor. Yeni yapılan yasal düzenlemelerle boyacılar için artık sertifika sahibi olmak mecburi. Akçalı A.Ş ve MEB ortaklığıyla düzenlenecek bu sertifika programına katılım ücretsiz olacak.

Ekim Ayında Başlıyor
Program, Ekim ayında başlayacak ve Zincirlikuyu Meslek Lisesi atölyelerinde teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Eğitimde kullanılacak kıyafet ve malzemeler Permolit Boya tarafından temin edilecek. Eğitimler, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı gün ve saatlerde programlanarak, katılımcılara zaman anlamında esneklik sağlanacak. Katılımcılar, tercih ettikleri programa göre eğitimi 2 veya 4 haftada tamamlayıp Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almış olacaklar.

Eğitim Başlıkları
Programda 24 saat süreli "İşçi Sağlığı Mevzuatına Uymak ve İş Güvenliği Önlemlerini Almak" dersi ve 16 saat süreli "Boya İşleri" eğitimleri verilecek. Toplam 40 saatlik eğitim programına, sertifika almak isteyen herkes katılabilecek.

Sertifika alan boya ustaları yasal bir zorunluluğu yerine getirmiş olmalarının yanı sıra sektörde iş bulma imkanlarını da genişletecek. Ayrıca, verilen iş güvenliği eğitimleriyle de meslek hayatlarını daha güvenli ve risklerden uzak sürdürmeleri sağlanmış olacak.