Akçalı Boya yeni markasını pazara sundu

2023'e hedefini, boya sektörünün ilk 3'üne girmek olarak belirleyen Akçalı Boya, yeni markası Carat'ı piyasaya sürdü

Akçalı Boya yeni markasını pazara sundu

2023'e kadar Türkiye boya sektöründeki en büyük 3 markadan biri olmayı hedefleyen Akçalı Boya, yeni ürünü Carat Boya'yı pazara sundu. Geçtiğimiz yıl sektörün üzerinde bir büyüme performansı sergileyen firma, yeni ekonomik segment markası olarak hazırladığı Carat ile, yıllık üretim miktarını iki katına çıkarmayı hedefliyor.  Akçalı bu performansla Cumhuriyetin 100. yılında sektör liderliğine ulaşmayı amaçlıyor.

Akçalı emin adımlarla yürüyor
Akçalı Boya'nın ana markası olarak belirlenen Permolit'in gücüne, Carat'ın gücünü eklemeyi hedeflediklerini söyleyen Akçalı Boya CEO'su ve Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Akın Akçalı, yarım yüzyıla yaklaşan köklü bir kurum olarak tavan boyası segmentinde yüzde 25'lik pay ile lider konumda bulunduklarını vurguladı. Carat boya ile 40 bin tonluk yıllık üretim kapasitesinin 2 katına çıkarılmasını hedeflediklerine de dikkat çeken Akçalı:

"Tavan boyasındaki liderliğimize, su bazlı duvar boyası segmentinde ilk 5 içinde yer almayı ekledik. Çok değil, cumhuriyetimizin 100. yılı olan ve bizim de yarım asra yaklaşacağımız 2023 yılında, boya sektörünün 3 büyüğünden birisi olacağız; belki de en büyüğü..." ifadelerini kullandı. 

 

Akçalı Boya'dan yeni markasını pazara sundu

 

Ekonomi ve kaliteli buluşturan marka
Akçalı, Carat'ın bir ekonomik segment markası olduğunu, buna karşın kaliteden ödün vermeyen bir nitelik taşıdığını da belirterek: "Bu yeni büyüme ve satış stratejisinin bir yansımasıdır." dedi.