Akçansa 2014 satış gelirini açıkladı

Yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Akçansa'nın 2014 yılındaki cirosu 1,4 milyar TL olarak açıklandı

Akçansa 2014 satış gelirini açıkladı

Akçansa, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2014 yılındaki cirosu 1,4 milyar TL, dönem kârı ise 250,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Akçansa 2014 mali sonuçları açıklandı
Akçansa, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Akçansa'dan İMKB'ye gönderilen 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre; şirketin cirosu 1,4 milyar TL'ye ulaştı. Şirketin Brüt Karı 391,6 milyon TL, Dönem Karı ise 250,3 milyon TL olarak gerçekleşti.  

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, 2014 yılının şirketin sürdürülebilir büyümesinde önemli bir kilometre taşı olduğuna vurgu yatı. Hacikamiloğlu, Türkiye'de yükselen 3. köprü projesi dahil çok önemli projelerde Akçansa'nın katkısı olduğunu belirterek: 

'Türkiye'de artarak devam eden altyapı yatırımları ve kentsel dönüşüm projelerinin çimento sektörünü olumlu etkilediğine dikkat çeken Hacıkamiloğlu, "İnşaat sektöründe nitelikli, özgün, fonksiyonel ve estetik yönüyle değer yaratan projelerin ön plana çıkmasıyla sektörümüz için de ayrıcalıklı ve niş bir pazar ortaya çıkacaktır. Ayrıca enerji verimliliği ve yeşil bina gibi konuların tüketici gözünde kazandığı değeri karşılamaya yönelik yatırımlar ağır basacaktır. Tüm bu faktörlerin 2015 ve sonrasında da sektörümüzü ve Akçansa'nın finansal performansını olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz" dedi.