Akçansa satış gelirini yüzde 10 artırdı

2016 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan Akçansa'nın, satış gelirleri yüzde 10 düzeyinde yükseldi ve 329 milyon TL olarak gerçekleşti

Akçansa satış gelirini yüzde 10 artırdı

Yapı malzemeleri alanında Türkiye'nin en önemli markalarından biri olan Akçansa, 2016 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıkladı. Şirketin Ocak-Mart 2016 dönemindeki satış geliri 329 milyon TL oldu. Satış gelirlerinde yüzde 10 artış izlenen Akçansa'nın dönem kârı ise 69 milyon TL olarak gerçekleşti.

İç pazarın olumlu etkisi
Finansal tabloları değerlendiren Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, Marmara bölgesi ağırlıklı olmak üzere iç pazardaki talep artışının olumlu etkilerinin hissedildiğini söyledi. Satış gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10 düzeyinde arttığını da belirten Zenar:

"Son yıllarda pazarın ve mega projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmeye yoğunlaştık. Projelerde iş ortağı mantığını yerleştirdik, müşteriye değer yaratan sistemlere ve yenilikçi ürünlere yöneldik." dedi.

Zenar, başta ABD olmak üzere ihrca pazarlarında da satışların devam ettiğini ve üretilen katma değeri yüksek özel ürünlerin de etkisine dikkat çekerek: "Hizmet performansımız ile ABD pazarının Türkiye’deki en büyük tedarikçisi konumuna geldik” ifadelerini kullandı. 

Akçansa'nın ödül koleksiyonu genişliyor
Diğer taraftan Akçansa, Capital Dergisi tarafından düzenlenen "En Beğenilenler" organizasyonunda da üst üste 14. kez Çimento sektörünün En Beğenilen Şirketi seçildi. Firmanın karbon emisyonunu azaltmayı amaçlayan Mikroalg Projesi ile III. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında Düşük Karbon Kahramanları Ödülü’ne değer bulundu