Akçansa'dan ülkenin yarınlarına sağlam temel

Akçansa, Büyükçekmece İl Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle geliştirilen Benim Mahallem projesi, 68 okulda öğrenci ve ebeveynlere yönelik eğitim seferberliğini kapsıyor

Akçansa'dan ülkenin yarınlarına sağlam temel

Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliği ile geliştirdiği "Benim Mahallem" projesi ile, 10 bin kişiyi kapsayan bir eğitim seferberliğine girişiyor. Proje kapsamında özel olarak tasarlanan eğitim tırı ilçede yer alan 68 okulu tek tek dolaşacak ve öğrencilere ve ailelerine farklı konularda eğitim verecek. TOÇEV uzmanlarının yürüteceği çalışmaların, 2015-2016 eğitim yılı sonuna dek 10 bin kişiye ulaşması hedefleniyor.

Akçansa'da sosyal sorumluluk projesi: Benim Mahallem
Dün gerçekleştirilen ve Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Aygün'ün yanı sıra, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Erzin Mermertaş'ın katıldığı toplantıda, Benim Mahallem Projesi hakkında bilgi veren Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, firmanın ekonomik başarılarını topluma ve çevreye fayda sağlayacak aktivitelerle zenginleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Benim Mahallem projesinin yeni nesil ve onları yetiştiren ebeveynlerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmalarını sağlayacak bir katkı sunmasını hedeflediklerini belirten Hacıkamiloğlu

"Pilot uygulamasına Büyükçekmece’de başlattığımız projemiz kapsamında şuana kadar 500 kişiye ulaşarak eğitimler verdik.  Sadece Büyükçekmece bölgesinde 2015-2016 eğitim yılı sonuna kadar ulaşmak istediğimiz kişi sayısı ise 10 bin." dedi.

Hacıkamiloğlu, Büyükçekmece'nin ekonomik sosyal açıdan gelişmesi için çalışmalara devam edeceklerini de belirterek, Benim Mahallem Projesi'nin ilerleyen dönemlerde Çanakkale ve Ladik'te de tekrarlanacağı bilgisini verdi.