Akçansa'ya iş sağlığı ve güvenliği ödülü

HeidelbergCement Grubu tarafından düzenlenen yarışmada, Akçansa, Garipçe Hazır Beton Tesisi ile "İş Sağlığı ve Güvenliği Büyük Ödülü"nü almaya hak kazandı

Akçansa'ya iş sağlığı ve güvenliği ödülü

Akçansa, iş ve işçi sağlığı ve güvenliği alanındaki yatırımlarının karşılığını alıyor. HeidelbergCement Grubu tarafından düzenlenen "Safe Work Healty Life Awards" yarışmasına katılan Akçansa, Garipçe Hazır Beton Tesisi ile "İş Sağlığı ve Güvenliği Büyük Ödülü"nü almaya hak kazandı.

Akçansa'ya iş sağlığı ve güvenliği ödülü
HeidelbergCement Grubu tarafından, 22 farklı ülkede yer alan 625 tesisin değerlendirildiği İş Sağlığı ve Güvenliği yarışmasına katılım gösteren Akçansa, faaliyet gösterdiği 44 lokasyonda 353 defa denetime tabi tutuldu. İş kolları için ayrı ayrı yapılan değerlendirmeler sonrasında en büyük puanı alan tesisler Londra'da büyük ödül için yarıştı. 

Akçansa'ya iş sağlığı ve güvenliği ödülü

Finale kalan, Akçansa, Betonsa 3. Köprü Garipçe Hazır Beton Tesisi ile HeidelbergCement Grubu’nun 625 tesisi arasından birinci seçilerek, İş Sağlığı ve Güvenliği Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandı. 

En yüksek puanı Garipçe tesisi aldı
Yapılan değerlendirmeler sonrasında en yüksek puanı alan ve büyük ödülü almaya hak kazanan Hazır Beton Tesis Şefi Hayri Pirgon, ödülü, T.E.A.M. Area HeidelbergCement CEO’su Daniel Gauthier’in elinden aldı.