Akfen’den konutta garanti kazanç modeli

Akfen İnşaat, konut markası Loft’u İstanbul’un levent’in ardından “İncek Loft” projesiyle Ankara’ya taşıyor. Akfen garantili kazanç modeliyle, projeden konut alanlara en az yüzde 32 kazanç vadediyor

Akfen’den konutta garanti kazanç modeli

26 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Türkiye’nin önemli inşaat şirketlerinden Akfen,  Ankara’nın yeni cazibe merkezi İncek’te “İncek Loft” projesine start verdi. Toplam bin 135 konuttan oluşan projede,  brüt metrekare fiyatları ortalama 3 bin TL’den başlarken, daire fiyatları ise 218  bin TL’den başlıyor.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, alt yapı ve üsst yapı olmak üzere Türkiye’ye değer katan birçok projede Akfen’in imzasının yer aldığına dikkat çekti. Hamdi Akın, İncek Loft projesinin Ankaranın yeni konut bölgesi İncek’te Fenerbahçe tesislerinin hemen arkasında yükseldiğini belirterek, İstanbul Levent’te hayata geçirdikleri levent Loft çizgilerine sadık kalınarak geliştirildiğini söyledi.

‘Kazandıran proje yaptık’

Hamdi Akın, Ankara’da konut alıcıaının İstanbul’daki kadar yüksek alım gücüne sahip olmadığına işaret ederek, bankalara çok ihtiyaç duyulmadan, ucuz ve kazandıran bir fiyat politikası ve ödeme planını uygulamaya aldıklarını kaydetti. Proje arsasının kendilerine ait olduğunu ve ucuza satışa çıktıklarını hatırlatan Hamdi Akın, “Şimdiden açıklıyoruz. Projemizde konutların satış fiyatı 8 Haziran’a kadar 3 bin 100 TL, 8 Haziran’da en az yüzde 15’lik zam yapacağız. Ayrıca Nisan 2015’te de en az yüzde 15’lik zam yapacağız. Böylelikle projeden konut alanların teslimde en az yüzde 32’lik kazanç sağlamasını garanti altına aldık” dedi.

‘Fiyatlamada bir ilk’

Akfen Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü  Barış Barçak da İncek Loft,  projesinin keyifli olduğu kadar kazançlı, kazançlı olduğu kadar da estetik bir proje olduğunu vurgulayarak, “Bu kazancı benzersiz bir fiyatlama modeli ile ilk kez ilk günden açıklıyoruz. 3 + 1 tipindeki bir konutun fiyatı 2016 Nisan tesliminde 594 bin TL, 2015 Hazirana kadar 525 bin TL, 8 Haziran 2014’e kadar ise 450.000 TL’den satılacak.

 

1+1’den 6,5+1’e kadar alternatif var

Yüksek Evler, Ankara Evleri ve Teras Evler’den oluşan İncek Loft’ta her aile tipine ve bütçeye göre farklı daire seçenekleri sunuluyor. Projede 1+1’den 6,5+1’e kadar 71 metrekare ile 562 metrekare arasında farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor.

 

50 aya kadar vade farkı yok

Dairelerin lansmana özel, yüzde 1 KDV fırsatı ve yüzde 10 peşinat yada 50 aya kadar vade farksız ödeme planları ile sunulduğunu belirten Barçak: “İncek Loft ödeme planlarıyla da iddialı olduğu kadar kazançlı bir proje. Akfen bünyesinde 24 aydan 50 aya kadar vade farksız ödeme seçeneği sunuyoruz. Banka kredisi kullanımında da 120 aya kadar vade ve toplam tutarın %75 ine kadar kredi kullanımı imkanı bulunuyor” dedi.

Tabanlıoğlu Mimarlık İmzası

İncek Loft projesinde Levent Loft ve Loft Bahçe’nin de mimarı,  uluslararası işleriyle de tanınan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Projenin mimarı Melkan Tabanlıoğlu, “Konut ağırlıklı karma bir proje olarak tasarlanan İncek Loft’ta, çağdaş bir mahalle ortamı yaratılıyor. Yeşil peyzaj, gezinti ve rekreasyon alanlarıyla binaların birbirine bağlandığı, kent yapılanmasının doğayla bir arada ele alındığı İncek Loft, geleneksel semt anlayışını 21. yüzyıla taşıyacak” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Akfen