Akfen GYO’ya 5 ödül birden

Akfen GYO, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin ‘Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması’nda beş ayrı dalda ödüle layık görüldü

Akfen GYO’ya 5 ödül birden

9 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen ‘’Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması’’ sonuçları açıklandı. Akfen GYO, bu yıl on ikincisi düzenlenen Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP)‘’Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması’nda‘’ ’Bugünden Yarına Kalıcı Değerler’ temalı 2011 Faaliyet Raporu ile beş ayrı dalda ödüle layık görüldü. 

GYO kategorisinde Platin ödülü
GYO kategorisinde birinci olarak Platin ödüle layık görülen Akfen GYO, 24 ülkeden 800 şirketin katıldığı yarışmada aldığı toplam puanla tüm kategoriler sıralamasında 46.olarak  dünyada ilk 100 arasında yer aldı.

En İyi Faaliyet Raporu Finansalları’nda Altın ödülü
Akfen GYO, Amerikan Profesyonelleri Ligi üyesi iletişim uzmanlarından oluşan jüriden ‘GYO’ (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) kategorisinde 100 üzerinden 99 puan alarak PLATİN ödülü, ‘Avrupa, Afrika ve OrtaDoğu (Emear) Bölgesi En İyi Faaliyet Raporu Finansalları’nda ise ALTIN ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca ‘Dünyada ilk 100’ sıralamasında 46. Sırada yer alan Akfen GYO ‘Emear Bölgesi Top 50’ içinde 24. olurken ‘Türkiye’den katılan şirketler arasından seçilen  ‘Top 25’ e girmeyi de başardı.

‘Bugünden Yarına Kalıcı Değerler’
Şehir otelciliğine yatırım konusunda uzmanlaşan ve bu konseptle yollarında hızla ilerlediklerini ifade eden Akfen GYO Genel Müdürü Orhan Gündüz 2011 yılı Faaliyet Raporu’nu nasıl hazırladıklarını şöyle anlattı: ‘Otellerimiz ticaretin nabzının attığı ve kültürel mirası olan şehirlerde bulunuyor. Aynı anlayışla inşa edilmiş olan Selçuklu ve Osmanlı kervansarayları da bize bu konuda yol gösterici oldu ve dedik ki bin yıl önce yaşasaydık aynı inanç ve değer yargılarıyla kervansaraylar inşa ediyor olurduk. Türkiye’de ticaret yolları üzerinde bulunan kervansaraylar ile modern şehir otellerimizi etkileyici fotoğraflarla biraraya getirerek ‘Bugünden Yarına Kalıcı Değerler’ konseptli faaliyet raporumuzu oluşturduk. Böylelikle 2011 finansal tablolarımız ve operasyonel sonuçlarımız eşsiz tarihi değerlerimizle aynı raporda buluştu ve okunması  keyifli bir rapor ortaya çıktı.’

Yarışmaya dünyanın dört bir tarafından, dünyanın en saygın kurumları katılıyor
Halkla ilişkiler sektöründe en iyi uygulamaların tartışılabilmesi ve örnek iletişim yeteneklerine sahip olan şirketlerin ödüllendirileceği bir platform oluşturulması amacıyla kurulan LACP, 2001 yılında hizmet vermeye başladı. Kuruluş amacı kapsamında e-posta yoluyla dağıtılan aylık bir bülten yayınlayarak üç ayda bir iletişim alanı içerisinde çeşitli branşlara yönelik yarışmalar düzenleyen LACP’ın 30 binden fazla üyesi bulunuyor.

Firma Bilgisi: Akfen