Novotel İstanbul Bosphorus hizmete açıldı

Akfen GYO imzasıyla İstanbul Karaköy'de hayata geçirilen Novotel İstanbul Bosphorus hizmete açıldı. Projede toplam 200 oda bulunuyor

Novotel İstanbul Bosphorus hizmete açıldı

Akfen GYO imzasıyla hayata geçirilen Novotel İstanbul Bosphorus, İstanbul'un en eski ticaret merkezlerinden biri olan Karaköy'de hizmete açıldı. Firmanın, yurt içi ve yurt dışında hizmete açtığı otel sayısı böylelikle 19'a yükselmiş oldu. Novotel İstanbul Bosphorus Karaköy,  200 odasıyla hizmet verecek.

Akfen GYO'dan turizm yatırımı: Novotel İstanbul
Türkiye'de ekonomik şehir otelciliği alanında faaliyet gösteren tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olma niteliği taşıyan Akfen Gayrimenkul Yatırım, tüm dünya bazında faaliyet gösteren 19. yatırımını Novotel İstanbul Bosphorus ile açtı. Açılış, bugün(16 Şubat) itibarıyla gerçekleşti. Tarihi yarımada manzarası ve kültür-sanat etkinliklerine yakınlığıyla gün boyu canlılığını koruyan bir lokasyonda inşa edilen Novotel İstanbul Bosphorus'un stratejik ortağı ise Avrupa'nın önde gelen otel işletmecilerinden Accor Grubu oldu. 

 

Akfen GYO'dan otel yatırımı: Novotel İstanbul Bosphorus

 

120 milyon TL'lik yatırım
Novotel İstanbul Bosphorus'un 120 milyon TL tutarında yatırım bedeliyle hayata geçirildiğini söyleyen Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav: "Novotel İstanbul Bosphorus, Türk ve dünya mutfağının en lezzetli örneklerini sunan restaurantı ve misafirlerinin konforu için sunulan tüm özellikleri ile turizm sektörü açısından bölgenin cazibe merkezi olan Rıhtım Caddesi üzerinde bulunuyor. Tarihi Yarımada, Galata Kulesi ve Boğaz'a yürüme mesafesinde olan bu tesis için 120 milyon TL tutarında yatırım yaptık..." ifadelerini kullandı.

Akfen GYO'nun 10 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye, Rusya ve KKTC'de 19'u operasyonel, 1'i inşaat aşamasındaolan toplam 20 otelden oluşan bir portföye ulaştığını söyleyen Güçsav, 200 odalı İbis Otel Tuzla7nın da yılın ikinci çeyreğinde hizmete açılacağı bilgisini verdi. 

Firma Bilgisi: akfen gyo
Proje Bilgisi: novotel istanbul bosphorus