Akfen Holding'den 53 milyon TL'lik yatırım

Akfen Holding'in 2014 yılının ilk çeyreğinde cirosu 26 milyon TL, Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar'ı (FAVÖK) 7 milyon TL oldu. Holding, ilk 3 ayda 53 milyon TL yatırıma da imza attı

Akfen Holding'den 53 milyon TL'lik yatırım

13 Mayıs 2014 / emlakwebtv
Havalimanları yönetimi ve operasyonları, inşaat, deniz limanı işletmeciliği, deniz ulaşımı, su dağıtım ve atık su hizmetleri, enerji ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren Akfen Holding'in 2014 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Buna göre, Akfen Holding'in 2014 yılının ilk çeyreğinde cirosu 26 milyon TL, Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar'ı (FAVÖK) 7 milyon TL oldu. Holding, ilk 3 ayda 53 milyon TL yatırıma da imza attı. Diğer yandan bağlı ortaklıklar ve özkaynak yöntemiyle konsolide edilen iştiraklerin tümü dikkate alınarak bakıldığında ve finansalları karşılaştırılabilir bir hale getirmek amacıyla Karasular HES'te gerçekleşen hisse satışlarına göre düzeltildiğinde ise Holding'in cirosu yüzde 39 artış ile 282 milyon TL olarak gerçekleşti. Diğer alanlarda yapılanlarla birlikte toplam yatırım miktarı ise 65 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, 2014 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları hakkında şunları söyledi: “2014 yılının ilk çeyreği Akfen Holding olarak yatırımlara ara vermediğimiz, yeni iş kollarında faaliyete başladığımız ve aynı zamanda da sermaye piyasası araçlarını çok verimli kullandığımız bir dönem oldu.”

 

Firma Bilgisi: Akfen