AKG Gazbeton Yeşil Binalar Zirvesi sponsoru oldu

AKG Gazbeton, ÇEDBİK tarafından düzenlenen ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne sponsor oldu

AKG Gazbeton Yeşil Binalar Zirvesi sponsoru oldu

24 Şubat 2014 / emlakwebtv
AKG Gazbeton, 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde ÇEDBİK tarafından düzenlenen ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne sponsor oldu. Zirvede, AKG Gazbeton adına, ODTÜ’den Dr. Berrin Çakmaklı tarafından yapılan sunumla gazbetonun eko-center’lar için de alternatif bir ürün olduğunun altı çizildi.

AKG Gazbeton, ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne sponsor oldu
Sürdürülebilir üretimi, EPD Belgesi ve yenilenebilir enerjiye sağladığı katkılarla, yeşil projelerin ilk tercihi olan AKG Gazbeton, çevre dostu ürünleriyle, ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne sponsor oldu. İki gün süren zirvede, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Dr. Berrin Çakmaklı, Yozgat yakınlarında hayata geçen Kerkenes Eco-Center’da, gazbeton ile oluşturulan melez yapılarda, gazbetonun eko-merkezler için önemli bir alternatif malzeme olduğuna da değindi. Üretimiyle gelecek nesillere yaşanabilir ekolojik bir çevre bırakmayı hedefleyen AKG Gazbeton, binalara yüzde 59’a varan enerji verimliliği sağlayan ürün yelpazesi ile tercih ediliyor.

Alman IBU kuruluşu onaylı Çevresel Ürün Beyanı EPD Belgesi’ne de sahip olan AKG Gazbeton, üretim sırasında oluşan gazbeton firelerinin değerlendirilerek yeniden üretime kazandırılması konusunda projeler geliştiriyor. Hammadde tüketimini azaltan proje Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından destek alan ilk çevre projesi olma özelliğini de taşıyor.

AKG Gazbeton, Enerji Verimliliği Fuarı’nda ödüle de layık görülmüştü
AKG Gazbeton, Kırıkkale İşletmesi’nin enerjinin verimli kullanılması konusunda yaptığı çalışma ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından bu yılın ocak ayında düzenlenen Enerji Verimliliği Fuarı’nda da ödüle de layık görülmüştü.