Akılcı Otel Çözümleri YEM’de

Otel projeleri tasarımında ve uygulamalarında karşılaşılan ihmaller ve çözüm yöntemleri “Akılcı Otel Çözümleri” Toplantısı’nda masaya yatırılıyor

Akılcı Otel Çözümleri YEM’de

8 Nisan 2013 / emlakwebtv
Alçı ve alçı levha sistemlerinde bir dünya markası olan Rigips’in, Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle düzenleyeceği “Akılcı Otel Çözümleri” Toplantısı 17 Nisan 2013 Çarşamba günü YEM’in Fulya’daki merkezinde düzenleniyor. Rigips, konusunda uzman konuşmacıları ve mimarları YEM’de buluşturuyor.
 
Zamanın başlangıcından beri insanlar eğlence, spor, ticaret, din, aile, eğitim, sağlık gibi çeşitli nedenlerle seyahat ederler. Bu se¬yahatler günler, haftalar, hatta aylarca sürebilir. İnsanlar dinç kalabilmek için iyi bir yemek ve içecek, dinlenmek içinse gü¬venli ve rahat bir ortama ihtiyaç duyarlar. Bu temel gereksinimler hep aynı kalmış olsa da, insanların “iyi otel” kavramı ile ilgili beklentileri oldukça yükselmiştir. İnsanların memnuniyetlerinin devamı, algılarının da yüksel-tilmesine bağlıdır.
 
• Doğru tasarlanmamış bir ıslak mekanın otel müşteri¬lerinin konfor algısını düşüreceğini ve işletme giderleri¬ni artıracağını biliyor musunuz?
• Akustik detaylar dikkate alınmadan tasarlanan bir toplantı odasının müşteriler için bir işkence odası hali¬ne gelebileceğini biliyor musunuz?
• Otel projeniz yangın yönetmeliğine ve gürültü yönet¬meliğine uygun mu?
 
Tüm bu sorulara cevaplar bulmak adına, “Akılcı Otel Çözümleri” Toplantısı’nda otel projelerinin tasarımı sırasında uzmanlık gerektiren detayların ihmal edilmesinin dünya genelinde ve Türkiye’de yol açtığı problemler ve çözüm arayışları, otellerde akustik, ıslak mekan ve yangın güvenliği sistem çözümleri, Türkiye’de uygulanan tasarımlarda akılcı otel çözümleri uzman mimar ve danışmanlar tarafından masaya yatırılacak. Etkinliğe özel kurulacak dB Station Simülasyonu ile katılımcılar mekanlar arasında oluşturulan sistemlerde ses yalıtımını birebir deneyimleme fırsatı da yakalayacak.