Akıllı ev lüks değil, ihtiyaç

Azel Kule Proje Koordinatörü Hüseyin Toğay, akıllı ev sistemlerinin lüksten çok ihtiyaç haline gelmeye başladığını söyledi.

Akıllı ev lüks değil, ihtiyaç

Başkent'in gelişim aksı olan batı girişinde, modern mimarisiyle dikkatleriçeken Azel Kule Proje Koordinatörü Hüseyin Toğay, akıllı ev sistemlerinin lüksten çok ihtiyaç haline gelmeye başladığını söyledi. Yeni nesil akıllı ev sistemlerinin sağladığı konfor ve güvenlikle, lüksten çok ihtiyaç olmaya başladığının altnı çine Toğay: 'Yeni nesil akıllı ev sistemleri, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaçolmaya başladı.' dedi.

Azel Kule'nin Aypro tercihi
Teknolojiyi, yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıkları Azel Kule'de yeni nesil akıllı ev sisteminin öncü kuruluşlarından Aypro'nun ürünlerni kullandıklarını bildiren Toğay:

'Azel Kule'de kullanılan akıllı ev sistemi, gündelik hayatı tek bir konsol ile yönetmek üzerine kurulu. Altyapısı hazır halde müşterilerimize sunduğumuz, opsiyonel olarak istedikleri gibi geliştirebilecekleri akıllı ev sistemi, bir evde bulunabilecek tüm elektronik cihazlarla uyum içinde çalışıyor. Görüntülü diyafon, kameralı güvenlik, alarm, enerji tasarrufu gibi bina kontrol sistemlerinin yanı sıra aydınlatmalar, perde ve panjurlar, iklimlendirme sistemi, TV, DVD, uydu alıcısı, müzik sistemi ve diğer tüm ev aletlerini tek dokunuşla kontrol etmek mümkün. Hem ekonomiyle hem de doğayla barışık bir sistem. Hareket sensörü sayesinde gereksiz ışıklar sönüyor. Mevsimsel olarak kendini ayarlayabilen sistem, perde ve panjurları açıp kapatarak gereksiz ısı kaybını önlüyor. Böylelikle ısıdan ve elektrikten tasarruf edilmiş oluyor.' ifadelerini kullandı.