Akıllı mobilya markası ilk mağazasını açtı

‘‘Akıllı değişim’’ felsefesi ile yola çıkan, farklı tasarımlarla yaşam alanlarını değiştirmeyi hedefleyen ve 8 milyonluk Euro yatırımla kurulan Buka Sofa, ilk mağazasını Avcılar’da açtı

Akıllı mobilya markası ilk mağazasını açtı

‘‘Akıllı değişim’’ felsefesi ile yola çıkan, farklı tasarımlarla yaşam alanlarını değiştirmeyi hedefleyen ve 8 milyonluk Euro yatırımla kurulan Buka Sofa, ilk mağazasını Avcılar’da açtı. Model, renk ve ölçü seçiminin kullanıcıya bırakıldığı mobilya markasının ürün yelpazesinde; kanepe, koltuk takımı, sehpa, masa, sandalye, dekoratif yastıklar, halı, kilim ve ev aksesuarları bulunuyor. 

Buka Sofa kurucusu Suat Erdoğan, mobilya sektörünün Türkiye’de büyüyen sektörler arasında olduğunu vurgulayarak Türkiye’nin mobilya üretiminde dünyada 14’üncü sırada olduğunu belirtti. Erdoğan; ‘‘Son açıklanan verilere göre Türkiye mobilya pazarının büyüklüğü yaklaşık 10 milyar dolar, üretimi ise 6 bin 137 milyar dolardır. Biz de Türkiye’de var olan bu potansiyeli değerlendirerek mobilya sektörüne farklı bir anlayış getirecek Buka Sofa markasını hayata geçirdik. Yatırımımızı ilk olarak ülkemizde, daha sonra ise global pazarda ileriye taşımayı hedefliyoruz’’ dedi.

Buka Sofa markası ile her tüketicinin bir tasarımcı olacağını vurgulayan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; ‘‘Kullanıcımıza, Buka Sofa’da yer alan 500’den fazla renk ve kılıf çeşidi arasından seçim yaptırarak istediği ölçüde ve modelde kendi tarzını yaratma fırsatı sunuyoruz. İlerleyen dönemde Buka Sofa ürünlerimizi hem mağazalarımızda hem de e-ticaret sitemizde kullanıcılarımız ile buluşturacağız. Türkiye’nin en büyük mobilya e-tcaret sitesi olmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Akıllı mobilya markası ilk mağazasını açtı

Yılda 30 bin parça koltuk üretimi 

İstanbul’da Akçaburgaz ve Kıraç olmak üzere iki üretim tesisinde faaliyetlerini yürüten Buka Sofa, yılda 30 bin parça koltuk üretim kapasitesine sahip. Son teknolojik parkurlar ile üretimini gerçekleştirilen Buka Sofa’nın ihracatta öncelikli ülkeleri; Dubai, Suudi Arabistan, İran, Yunanistan ve Almanya. 2017 yılında İstanbul Anadolu yakasında, Ankara, İzmir ve Antalya’da da mağaza zincirini genişletmeyi planladıklarını ve bayilik vereceklerini belirten Erdoğan, 2017 yılında yurtdışında da franchise olarak 3 mağaza açmak istediklerini söyledi. Buka Sofa 5 yılın sonunda mağaza sayısını 30’a çıkarmayı hedefliyor.  

Uluslararası standartlarda yüksek kalite HR Density süngeri

Buka Sofa’da istenilen modeli, kılıfı, ayağı, kolçağı ve yastığı seçerek hayalleri gerçeğe dönüştürmek mümkün. Rahatlıktan ve kaliteden ödün vermeyen Buka Sofa, oturma minderlerinde sadece uluslararası standartlarda en yüksek kalite olarak kabul edilen HR Density süngerini kullanıyor. Sırt yastığının konforunu değiştirmek isteyen kişiler boncuk elyaf dolgusu ya da sünger tercih edebiliyor. Buka Sofa ulaşılabilir fiyatlarda ve yüksek kalitede kullanıcılarıyla buluşacak. 

Firma Bilgisi: Buka Sofa