Akıllı şehir dönüşümü hareketi başlıyor

Kamu Teknoloji Platformu tarafından düzenlenen Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı, 4-5 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da yapılacak

Akıllı şehir dönüşümü hareketi başlıyor

Kamu Teknoloji Platformu tarafından organize edilen "Akıllı Şehirler Konferansı" 4-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek. Tüm dünyada akıllı şehir projelerini hayata geçiren önemli isimlerin davet edildiği konferans, Türkiye'deki dönüşümün olanaklarını masaya yatıracak. 

Türkiye ve akıllı şehirlere dönüşüm potansiyeli
Bu yıl ilk kez düzenlenecek buluşma, tüm dünyada akıllı şehir projelerini yaşama geçiren uluslararası uzmanların bir araya toplanması açısından büyük bir değer taşıyor. Akıllı şehirler konusunda teknolojinin üstlendiği rollere ve inovasyona dikkat çekilecek konferansta IBM Türkiye Genel Müdürü Defne Tozan da ilk panelini gerçekleştirecek.

Panele katılımı beklenen diğer uzmanlar arasında Amsterdam Smart City projesinin Düşük Karbon ve Bağlantılı Şehir Planlama alanında Kıdemli Strateji Danışmanı Frans Anton Vermast da onur konuğu olarak katılacak. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda; Deloitte Akıllı Şehirler Uzmanı Ana Andueza Amann, Şehir Planlama Profesörü Prof. Stephan Braunfels ve Dünya Bankası Ülke Direktörü Johannes Zutt da bulunacak. 

Belediyelerden "akıllı şehir hareketi" sunumu
Konferansa Türkiye'nin önde gelen Belediye Başkanları da sunumlarıyla katkı sunacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ilk gün açılış konuşmasını yapacağı konferansta ayrıca Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Elazığ Belediyesi Başkanı Mücahit Yanılmaz, ikinci gün düzenlenecek panelde buluşacak

4 Mayıs Çarşamba günü başlayacak ve iki gün sürecek Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansına katılım ücretsiz  olacak.