İstanbul, Akıllı Şehirler Fuarı için hazır

Dünyanın akıllı şebeke ve şehir gelişimlerinin nabzını tutacak olan ICSG 4. Uluslararası İstanbul akıllı Şebekeler ve Şehirler Fuarı yarın Haliç Kongre merkezinde başlıyor. Zirveye Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlar düzeyinde katılım bekleniyor.

İstanbul, Akıllı Şehirler Fuarı için hazır

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde başlıyor. İki gün devam edecek etkinlikte dünyada akıllı şebeke ve kent gelişiminin nabzı tutulacak. Programın açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak ve T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılacak.

Uluslararası Şehirler ve Akıllı Şebekeler fuarı
20 Nisan saat 10.00'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinliğe ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz gibi isimler de katılım gösterecek. Dünyada akıllı şehir ve akıllı şebeke olgusunun masaya yatırılacağı 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Kaçak elektrik tek düğmeyle kesilebilecek
Terör sonrasında zarar tespitlerinin mobil tabanlı biçimde yönlendirilmesi, mobil sistem ile uyumlu bir biçimde elde edilen uydu fotoğraflarından hareketle zarar gören binalara ilişkin bilgilerin otomatik biçimde merkeze iletilmesi konusunda bilgi verilecek. Fuar kapsamında ayrıca Van ilecanlı bağlantı kurulacak ve uzaktan sistem ile bölgedeki kaçak elektriklerin tek düğme ile kapatılabileceği sistem hakkında bilgiler verilecek

Diğer taraftan etkinlik kapsamında 3 boyutlu şehir uygulaması ile dinamik şehir silüetinin an be an yaşatılması ve enerji verimliilği, afetle mücadele ve şehir silüetinin çıkarılması gibi konulardaki verimlilik hakkında bilgi verilecek.