AKİŞ GYO'dan dev hisse alımı

AKİŞ GYO, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesinin yüzde 26.15'ine denk düşen payını, Rekabet Kurulu izni ile satın aldı.

AKİŞ GYO'dan dev hisse alımı

AKİŞ GYO, Yıldız Holding A.Ş, Murat Ülker, Ahsen Özokur, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş ve Ülker Çikolata A.Ş.'nin ve SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesinin yaklaşık yüzde 26.15'ine yakın payını devraldığı açıklandı. Rekabet Kurulu'nun izni doğrultusunda gerçekleşen devirde, AKİŞ GYAO 62.8 milyon USD karşılığında yüzde 13.15'lik hisse ile toplam oranını yüzde 19.71'e yükseltti. Ali Raif Dinç kök'ün aldığı yüzde 13'lük hisse ile birlikte toplam hisse oranı yüzde 22.45'e yükselmiş oldu. 

AKİŞ GYO hedefleri için büyük önem taşıyor
AKİŞ GYO tarafından yapılan açıklamada, Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'nin de sahibi olan ve toplamda 1.8 milyar TL'lik aktif büyüklğe sahip SAF GYO'ya yönelik satın almanın, şirketin gelecek dönem şirket hedefleri açısından kritik bir önem taşıdığı vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, 2015 yılında ICSC European Shopping Centre Awards organizasyonunda New Developments Large kategorisinde Avrupa'nın En İyi Alışveriş Merkezi Seçilen Akasya Acıbadem'in şirketin seçkin porföyüne artan hissesi oranında değer kazanmaya devam edeceği de vurgulandı. 

Firma Bilgisi: Akiş Gyo