AKPLAZA'ya uluslararası ödül

Akplaza İş Merkezi, 2015 European Property Awards'tan "Ofis Geliştirme" kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

AKPLAZA'ya uluslararası ödül

Akplaza İş Merkezi, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri olarak bilinen International Property Awards'un bölgesel ayağı olarak tanımlanan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri-European PropertyAwards'da Ofis Geliştirme-Türkiye kategorisinde "Yüksek Övgüye Değer ödülünü almaya hak kazandı.

Akplaza'ya uluslararası ödül
22 Ekim tarihinde Londra Marriott Grosvenor House Otel'de düzenlenen etkinlikte Akdağlar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Sercan Akdağ da hazır bulundu. Ödül ise, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Başkanı Stuart Shield ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası'ndan Earl of Caithness Malcolm Sinclair tarafından Manço Mimarlık Yönetici Ortağı Ali Manço'ya takdim edildi.

AKPLAZA'ya uluslararası ödül

Ödül vesilesiyle bir açıklama yapan Manço Mimarlık Yönetici Ortağı Ali Manço, projenin Piyalepaşa Bulvarı hattında kentsel dönüşümün en önemli kilometre taşlarından bir olarak nitelenebileceğini vurgulayarak, sürdürülebilirlik prensibinin hayata geçirildiğini söyledi. Manço, kent merkezindeki terk edilmiş bir sanayi arsası üzerinde kendi enerji ve su tasarrufunu sağlayan yeşil bina olarak geliştirilen projenin, üstün mimari tasarım niteliğiyle de benzerlerinin arasından önce çıktığını vurguladı.

AKPLAZA'ya uluslararası ödül

Manço Mimarlık hakkında
Mimar Aytaç Manço tarafından 1970 yılında kurulan Manço Mimarlık, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda projeye imza attı. Firma özellikle konut, ofis, karma kullanım, fur ve sergi alanlarının yanında, maliyet ve enerji etkin yenilikçi çözümler konusunda faaliyetlerini sürdürüyor. 

Firma Bilgisi: Akdağlar Grup
Proje Bilgisi: Akplaza