Aks Focus'a FAN COIL sistemi

AKS Grup tarafından inşa edilecek AKS FOCUS projesi, Türkiye'nin ilk hava ile ısıtma ve soğutma olanağı sunan konut projesi olma özelliği taşıyacak.

Aks Focus'a FAN COIL sistemi

AKS Grup, İstanbul'daki ilk projesi AKS Focus Türkiye konut sektörü için ilk niteliği taşıyan bir uygulamaya sahne olacak. Projede hava ile ısıtma ve soğutma teknolojisine yer verilecek. FAN COIL olarak adlandırılan sistem sayesinde ısınma için kullanılan doğal gaz ve soğuma amaçlı kullanılan elektrik masraflarında önemli bir tasarruf sağlanıyor.

AKS Focus projesinde FAN COIL sistemi
İstanbul Beylikdüzü'nde AKS Grup imzası imzası ile hayata geçirilen AKS Focus projesinde kullanılacak FAN COIL sistemi ile çevreye herhangi bir zehirli gaz ya da atık gaz salınımı göndermeden ısınma ve soğutma olanağı sunuluyor. Hava koşullarından etkilenmeyen ısı pompaları ile her türlü hava koşullarında kullanılabilme olanağı sunulurken, yıllık rutin bakımı, düzenli kontrol ve baca temizliği gibi işlemlere de gerek duyulmuyor. Potansiyel elektrik çarpması, yakıt kaçağı ya da patlama tehlikesi de içermeyen sistemde, zehirlenme, koku ya da kirlilik gibi problemler de yaşanmıyor.

AKS Focus ne zaman teslim edilecek? Öğrenmek için tıklayın...

Faturalarda yüzde 20 tasarruf
FAN COIL sistemi. ısıtmanın yanı sıra klime gibi soğutma işlemlerinde de kullanılıyor. Kullanım suyu ısıtması ve havuz suyu ısıtmalarında da kullanılan sistem, yüzde 67-75 arasında bedava ısınma olanağı sunuyor.

 

Aks Focus'a FAR COIL sistemi

 

Projeye 130 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını açıklayan AKS Focus Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aksoy, bir sonraki projenin yeniden İstanbul'da hayata geçirileceğini söyledi. Aksoy: "Bu sefer İstanbul'un en hareketli bölgelerinde inşaat yapmayı düşünüyoruz. 5 yıl içerisinde de bütün İstanbul'a hakim olmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Aks Grup
Proje Bilgisi: AKS Focus